Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Kinie Pod Baranami kino afrykańskie

  • Tadeusz Marek
  • date_range Piątek, 2024.04.05 12:54 ( Edytowany Piątek, 2024.04.05 12:58 )
Już dziś w Kinie Pod Baranami rozpocznie się krakowska replika festiwalu filmów afrykańskich AfryKamera. W ciągu najbliższych dni pokazanych zostanie pięć produkcji z Afryki, które wiernie rekonstruują klimat panujący we współczesnej kinematografii kontynentu. Tytuły pochodzące m.in. z Sudanu, Burkina Faso, Egiptu czy Senegalu zebrane zostały pod jednym hasłem: WOMAN, czyli kobieta.

Materiały prasowe | Kino Pod Baranami

W programie znalazły się m.in. nagrodzony na Berlinale dramat Sira oraz rywalizujący w 2023 roku o Złotą Palmę film Banel i Adama. O szczegółach przeglądu mówili Tadeuszowi Markowi dyrektor programowy festiwalu AfryKamera - Przemysław Stępień oraz programerka Kina Pod Baranami - Ola Stramach.

Posłuchaj audycji | Tadeusz Marek rozmawia z Przemysławem Stępniem i Olą Starmach

Zależy nam na odczarowaniu w europejskiej świadomości Afryki uważanej często za pariasa światowej kultury. Pokazujemy światowej klasy kino, które wpycha się w świadomość, jako coś naprawdę jakościowego. Filmy, które zostaną pokazane w Krakowie stoją pod znakiem kina kobiecego. Poruszają tematy ważne dla kobiet, są także reżyserowane przez kobiety. Wszystko to są filmy młodych reżyserek, które ukazują kierunek, w jakim zmierza afrykańskie kino, silnie się feminizujące.

- mówił w audycji dyrektor programowy festiwalu AfryKamera - Przemysław Stępień.

Pełen program do znalezienie na stronie internetowej kina, pod następującym linkiem: www.kinopodbaranami.pl

Przegląd kina afrykańskiego potrwa w Kinie Pod Baranami do środy 10. kwietnia.

Autor:
Tadeusz Marek

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię