Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Krakowie ruszył sezon łyżwiarski. Gdzie (i za ile) można się poślizgać?

W południe zostało otwarte lodowisko przy Nowohuckim Centrum Kultury i w Parku Jordana, a o godzinie 19 ślizgawka przy Tauron Arenie. Na lodowiskach już jeździ wiele osób. Cieszą się, że zima przyszła i mogą aktywnie spędzić czas.

Fot. Elżbieta Raczyńska

Posłuchaj materiału Elżbiety Raczyńskiej

Lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury

Jak przekonuje Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury, pierwszy ślizg jest bardzo ważny.

Zawsze osobiście go dokonuję. Dokonuję sprawdzenia lodu, czy wszystko jest dobrze, czy nie ma jakichś nierówności. W tym roku była piękna pogoda, by zrobić dobry lód.

Lodowisko ma powierzchnię ok. 800 m kw. Jest zlokalizowane przed Nowohuckim Centrum Kultury. Jest czynne we wszystkie dni wolne od szkoły od 9 do 20.30.

Bilety – 10 zł (ślizgawka 45-minutowa).

Ice Park w Parku Jordana

Lodowisko jest podzielone na trzy strefy: dużą taflę o powierzchni 1200 m kw., alejkę lodową i taflę dla dzieci.

Za 90 minut ślizgania zapłacimy 27 zł (bilet normalny) lub 20 zł (bilet ulgowy). Dostępne są również bilety rodzinne i karnety. Szczegóły: https://ice-park.pl/ogolny_cennik_lodowisko/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9 – 21
Wtorek 9 – 21
Środa 9 – 21
Czwartek 9 – 21
Piątek – Sobota 9 – 22
Niedziela 9 – 21
Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem

Lodowisko przy TAURON Arenie

Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków to jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji TAURON Areny Kraków. W ubiegłym sezonie skorzystało z niego ponad 16 tys. osób. W tym roku ślizgawka w zimowej scenerii Parku Lotników Polskich rozpoczyna się 1 grudnia o godz. 19:00. Lodowisko będzie czynne do 25 lutego 2024 roku, czyli do końca ferii zimowych.

Od 1 grudnia 2023 roku do 9 lutego 2024 roku, dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w godzinach 9:00 – 16:00, będzie mogła skorzystać z lodowiska bezpłatnie.

Akcja będzie obowiązywała w dni powszednie (poniedziałek - piątek). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców lub opiekunów. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko.

Bilety:

– bilet jednorazowy normalny – 20 zł,

– bilet jednorazowy ulgowy* – 14 zł,

– bilet jednorazowy dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności** – 11 zł.

*Bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży szkolnej do 18. roku życia i seniorów (powyżej 65 roku życia).

Na każdym z lodowisk można wypożyczyć łyżwy i skorzystać z pingwinka do nauki jazdy. Ślizgawki czynne są do godzin wieczornych. Jak mówią organizatorzy wtedy klimat jest najlepszy - świecą się lampki i girlandy.

Gdzie na łyżwy w Małopolsce?

Chrzanów

Można z niego korzystać bez względu na warunki pogodowe. Tafla lodowiska w tym roku została powiększona, a ceny biletów pozostają bez zmian.

W Chrzanowie zostało otwarte zadaszone lodowisko

Olkusz

Ślizgawka będzie znajdowała się na olkuskim Rynku. To ostatni sezon, kiedy będzie można z niej skorzystać w tej lokalizacji, bowiem w budowie jest zadaszone lodowisko na Czarnej Górze. W przyszłym sezonie to tam amatorzy lodowego szaleństwa będą jeździć na łyżwach.

Olkuski magistrat podpisał umowę na uruchomienie lodowiska

Tarnów

Lodowisko uruchomione zostanie przy letnim Parku Wodnym w Mościcach. Podczas budowy tego obiektu powstało tam boisko do futsalu, które właśnie zimą ma być zamieniane na lodowisko. Obiekt ma 800 metrów kwadratowych, zadaszenie i nowy agregat.

Tarnów w tym roku zyska nowe zadaszone lodowisko

Autor:
Elżbieta Raczyńska

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię