Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakopane: Kontrowersyjne latarnie jak szubienice

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2013.04.04 14:27 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:54 )
Od prawie roku trwają prace przy rewitalizacji placu usytuowanego tuż przy Krupówkach. Remonty te wzbudzają liczne kontrowersje.

fot. Przemysław Bolechowski

Posłuchaj o kontrowersyjnych latarniach
Zakopane - latarnie jak szubienice/ fot. P. Bolechowski

Kilka dni temu ustawiono tam zupełnie nowe oświetlenie uliczne , które od razu wzbudziło ogromne zainteresowanie. Nowe lampy w niczym bowiem nie nawiązują do słynnych krzywych latarni z Krupówek, a dla części osób ich kształt jest nieco makabryczny.

Jerzy Juras Gruszczyński prezes zakopiańskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków przyznaje, że w krajobrazie miasta powstaje coraz większy, wszechobecny chaos.Władze Zakopanego cieszą się jednak, że nowe latarnie wzbudzają tyle emocji. Ale apelują do wszystkich, aby z ocenami ich wyglądu poczekać, aż cały remont zostanie zakończony. Do tego czasu, jak tłumaczy burmistrz, trudno obiektywnie oceniać czy latarnie pasują czy też okazały się chybionym pomysłem.

(Przemyslaw Bolechowski /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię