Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Żonkilowy tramwaj dla wsparcia hospicjum kursuje w Krakowie

Od poniedziałku do środy na linii nr 6, kursującej między Małym Płaszowem a Cichym Kącikiem, będzie można zobaczyć żonkilowy tramwaj. W wagonach oklejonych plakatami akcji Pola Nadziei prowadzona jest kwesta dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

"Naszych pasażerów zachęcamy do wspierania tego krakowskiego hospicjum, które obejmuje wszechstronną opieką chorych w terminalnym okresie oraz udziela konsultacji lekarskich w zakresie medycyny paliatywnej chorym we wcześniejszych etapach choroby" – zaapelowało w mediach społecznościowych Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

W organizację kwesty w tramwaju jest zaangażowany klub Honorowych Dawców Krwi, który od ponad 60 lat działa w MPK.

Kwestia jest prowadzona w jednym z tramwajów linii nr 6 (Mały Płaszów P+R – Cichy Kącik), oklejonym plakatami informującymi o akcji Pola Nadziei. Jej celem jest m.in. zbieranie pieniędzy potrzebnych do działania Hospicjum św. Łazarza. Tramwaj będzie kursował do środy w godz. 8.30-17.00.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię