Festiwal Kultury Żydowskiej przejmuje we władanie Teatr Saint Michel w Brukseli - najpierw Janusz Makuch, Dyrektor Festiwalu zaprezentuje jego historię i osiągnięcia, następnie Bester Quartet zaprezentuje współczesne oblicze muzyki żydowskiej, a na zakończenie wieczoru - otwarta zostanie wystawa dedykowana Festiwalowi we foyer teatru. To wszystko już w najbliższy czwartek, 15 listopada w Brukseli.

Dzień później - w piątek, 16 listopada 2012 - Festiwal Kultury Żydowskiej wypełni wieczór najlepszego festiwalu kultury polskiej w Niemczech - Polenmarktu w Greifswaldzie. Kornelia Binicewicz zaprezentuje cykl koncertów MuLaKuŻ - Muzycznego Laboratoriuim Kultury Żydowskiej i udowodni, że współczesna żydowska kultura w Polsce wymyka się wszelakim stereotypom i regułom.

MuLaKuŻ przedstawia Nor Cold Quartet (Dokalski / Kwapisiński / Shalev / Vandenbussch) i zadaje pytanie, czy muzykę sefardyjską można opowiedzieć językiem jazzu? Odpowiedź już w sobotę, 17 listopada o 20.00 w festiwalowej Cheder Cafe.

w poniedziałek, 19 listopada - herbatka z Ambasadorem Izraela w Polsce Zvi Rav-Nerem. Ambasador odpowie na Państwa 15 pytań, a wszyscy zostaniecie ugoszczeni izraelską herbatką z naną, czyli miętą. Będzie interesująco i ... pysznie!