Profesor Czesław Robotycki etnolog i antropolog kultury, Helena Piasecka - dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie oraz Maciej Moszew znakomity krakowski szopkarz, zostali tegorocznymi laureatami Medalu Św. Krzysztofa przyznawanego przez Kapitułę pod przewodnictwem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Nagroda została ustanowiona jako dowód uznania za współpracę i pomoc dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W tegorocznej edycji laureaci uhonorowani zostali za cenne wsparcie naukowe i finansowe dorocznego Konkursu Szopek Krakowskich oraz kontynuacje tradycji krakowskich – budowania szopek bożonarodzeniowych. Przypomnijmy , ze w tym roku przypada 70-lecie Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Autorem medalu Św. Krzysztofa jest krakowski rzeźbiarz Karol Badyna którego wystawa uświetni uroczystość wręczenia nagrody. Na ekspozycji znajdą się rzeźbiarskie portrety Krakowian ale nie tylko , wśród portretowanych jest także słynna "Dama z gronostajem".
Uroczystość wręczenia medalu połączona z wernisażem wystawy odbędzie się w Sali Fontany Pałacu Krzysztofory, we czwartek 31 maja o godz. 13.00.

jd