Wojciech Smarzowski – jeden z najwybitniejszych twórców młodego pokolenia, polski reżyser filmowy, teatralny i scenarzysta – realizuje w Krakowie zdjęcia do filmu "Anioł ", na podstawie uhonorowanej Literacką Nagrodą NIKE, powieściJerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" .

To poruszająca historia człowieka walczącego z nałogiem alkoholowym, opowieść o niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji. I wreszcie – opowieść o odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest dla bohatera ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z choroby.

Na ekranie zobaczymy największe gwiazdy polskiego kina: Roberta Więckiewicza, Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Mariana Dziędziela, Kingę Preis, Izę Kunę, Iwonę Bielską, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego oraz Jacka Braciaka.
Koproducentem filmu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a zdjęcia powstają dzięki wsparciu Krakow Film Commission. Produkcja jest beneficjentem IV Konkursu na Wspierania Produkcji Filmowej organizowanego przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

Premiera filmu planowana jest na początek 2014 r.

Producent filmu Jacek Rzehak jest przekonany, że powstaje film niezwykły, ponadczasowy i uniwersalny.
Jest niezwykle ważny ze społecznego punktu widzenia: po jego obejrzeniu wiele osób zastanowi się nad tym jakie są ich relacje z alkoholem. Gdzie jestem i gdzie za chwile mogę się znaleźć? I jeśli tak się stanie, jeśli uda się wywołać refleksję, uratować kilka istnień ludzkich, to mogę z głębokim przekonaniem powiedzieć, że warto było podjąć walkę o to aby zrealizować ten niezwykły a jednocześnie bardzo trudny projekt – mówi.

Premiera filmu planowana jest na początek 2014 r.