Zakończyła się 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA. Jury w składzie: Max Philip Aschenbrenner (dyrektor artystyczny Südpol Lucerna), Dario Loperfido (dyrektor artystyczny festiwalu FIBA - Festival Internacional de Buenos Aires) oraz So Kwok Wan (wicedyrektor programowy festiwalu Hong Kong Arts Festival) przyznali w tym roku aż 9 nagród.

Krakowska Nagroda Teatralna - statuetka Boskiego Komedianta - oraz nagrody finansowe trafiły do:

Krzysztofa Warlikowskiego ( Opowieści afrykańskie według Szekspira )

za Przedstawienie - nagroda dla producenta - 50 000 PLN
(nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego)

Krystiana Lupy ( Poczekalnia.0 ) za Reżyserię - 10 000 PLN
Haliny Rasiakówny ( Poczekalnia.0 ) za Pierwszoplanową Rolę Kobiecą - 10 000 PLN
Michała Czachora ( Burza ) za Pierwszoplanową Rolę Męską - 10 000 PLN
Jacka Grudnia ( Korzeniec ) za Muzykę Oryginalną - 10 000 PLN
Edyty Ostoi ( Korzeniec ) za Drugoplanową Rolę Kobiecą - 5 000 PLN
Andrzeja Kłaka ( O dobru ) za Drugoplanową Rolę Męską - 5 000 PLN
Krzysztofa Garbaczewskiego ( Iwona, księżniczka Burgunda ) – jurorzy połączyli nagrodę za Scenografię i Opracowanie Wizualne Przedstawienia - 2 x 10 000 PLN
(nagrody ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego)

Podczas 9 festiwalowych dni w 3 sekcjach – INFERNO, PARADISO i PURGATORIO - pokazanych zostało łącznie 27 spektakli.

Największym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku przedstawienia Burza , Królowa Śniegu , Poczekalnia.0, oraz Opowieści afrykańskie według Szekspira . Pomiędzy spektaklami widzowie mogli spotkać się z twórcami podczas Scen Dantejskich. Twórcy zdradzali kulisy powstawania konkursowych spektakli, ale mówili też o tym, jak wymagająca jest krakowska publiczność. Gościem specjalnym jednego ze spotkań był Aldo Vargas-Tetmajer, który wziął udział w dyskusji Nareszcie Koniec. Przed nami Nowy Świat! - Wokół apokaliptycznej przepowiedni Majów.

W sekcji INFERNO nie zabrakło zeszłorocznych laureatów – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, którzy w tym roku przyjechali z przedstawieniem O dobru. Na festiwal powrócił też zwycięzca trzeciej edycji – Krzysztof Garbaczewski ze spektaklem Iwona, księżniczka Burgunda.

W ramach PURGATORIO zaprezentowany został cykl NIEDOWIARA , podejmujący temat duchowości w teatrze. W sekcji PARADISO zaprezentowali się natomiast młodzi, nieodkryci jeszcze twórcy jak: Ewelina Marciniak, Bartosz Frąckowiak czy Szymon Kaczmarek.


Idealną okazją do wymiany uwag na temat obejrzanych przedstawień były wieczory w klubie festiwalowym, który w tym roku każdego boskiego dnia przemieszczał się po najmodniejszych klubach Krakowa. Każdemu z dziewięciu festiwalowych wieczorów patronowała jedna z dziewięciu greckich muz. Finał festiwalu odbył się w Cafe Bunkier.