Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Beata Szydło: Stawką wyborów jest bezpieczeństwo i suwerenność Polski

  • Mateusz Bożek
  • date_range Niedziela, 2023.10.01 19:58 ( Edytowany Niedziela, 2023.10.01 20:37 )
Stawką tych wyborów jest bezpieczna i suwerenna Polska; jest godne życie wszystkich Polaków – powiedziała europoseł Beata Szydło w niedzielę wieczorem w Zatorze. Była premier apelowała także o udział w referendum. „Nie dajcie sobie odebrać waszego prawa” – mówiła.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

"Stawką tych wyborów jest bezpieczna i suwerenna Polska" - mówiła dziś na rynku w Zatorze Beata Szydło, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślała, że dla partii szczególnie ważne jest godne życie Polaków. Mówiła, że w Polsce potrzebny jest rząd, który będzie bronił interesów państwa.

Była premier mówiła, że wie, jakie zmiany szykuje Unia Europejska i dlatego "potrzebny jest rząd, który będzie bronił interesów Polski". "Nie ma sentymentów w UE. Tam każdy broni swojego interesu. Musimy mieć rząd, który będzie to rozumiał i będzie miał odwagę mówić: nie zgadzam się, jeśli to nie będzie w interesie Polski. Chcemy być w UE, która będzie szanowała suwerenne państwa i wracała do korzeni, na których została zbudowana” – podkreśliła.

Zdaniem Beaty Szydło, Polacy stoją przed wyborem, czy Polska będzie bezpieczna i będzie prawdziwym domem dla każdego, czy też będzie „ulegała wpływom polityków niemieckich, brukselskich”. Zaznaczyła, że PiS udowodniło, iż jest skuteczne i stoi na straży interesów Polski.

Szydło przypomniała, że osiem lat temu Polacy wybrali program, który „pozwolił realizować marzenia wielu ludzi, (…) żeby godne życie dotyczyło każdego człowieka, żeby mogła się rozwijać każda, nawet najmniejsza miejscowość i każdy miał swoją szansę”. Cztery lata później zaufanie zostało prolongowane. „Odczytaliśmy to, że uznaliście, iż jesteśmy skuteczni. (…) Warto więc po raz kolejny zaufać tym, którzy przyczynili się do tego, iż zmiany na lepsze zaszły” – mówiła.

Europoseł podkreśliła, że „sami politycy niczego nie osiągną”. „To państwo powierzacie nam swoje sprawy. My jesteśmy waszymi reprezentantami i obowiązkiem naszym jest realizować to, czego oczekujecie. Taka jest rola polityka” – dodała.

Była premier przypomniała, że 15 października odbywa się też referendum. „To jest państwa prawo decydowania o tym, co będzie się działo w Polsce w następnych latach. Nie dajcie sobie odebrać tego prawa. Nie pozwólcie, żeby propaganda Platformy (Obywatelskiej – PAP) doprowadziła do tego, że Polacy nie zadecydują, czy chcą mieć podwyższony wiek emerytalny, czy chcą, aby do Polski byli relokowani nielegalni migranci, czy chcą, żeby nie była chroniona przez zaporę nasza wschodnia granica i czy chcą, żeby polski majątek narodowy był wyprzedawany. To są wasze decyzje, bo jesteście gospodarzami” – powiedziała.

Mówiła też, że „polityk, który wychodzi i mówi, iż unieważnia referendum - przeciwstawia się polskiej konstytucji”. „To zrobił Tusk, który w Brukseli cały czas jątrzy, żeby uderzyć w Polskę” – podkreśliła.

Szydło nawiązała do sytuacji na włoskiej wyspie Lampedusa, dokąd przybywają nielegalni migranci. „Czy Komisja Europejska jest solidarna z Włochami? Nie jest. Jedyna propozycja jest taka: albo przyjmujecie nielegalnych imigrantów, albo płacicie, jak nie chcecie ich przyjąć. Nie ma pomysłu, jak tę inwazję zatrzymać, by ci ludzie mieli szansę normalnego życia w miejscach, skąd próbują się przedostać do Europy” – powiedziała.

Tematy:
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Mateusz Bożek

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię