Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Duże zainteresowanie wynajmem mieszkań z programu SIM w Chrzanowie

  • Natalia Feluś
  • date_range Wtorek, 2023.11.21 12:24 ( Edytowany Wtorek, 2023.11.21 12:37 )
Prawie 60 rodzin zgłosiło się zaledwie w dwa dni od uruchomienia naboru wniosków do nowych mieszkań SIM w Chrzanowie. W nowoczesnym bloku, który powstanie w centrum miasta, do dyspozycji najemców będzie 66 wykończonych pod klucz mieszkań.

Fot. SIM Chrzanów

Nabór na lokale mieszkalne w Chrzanowie w ramach programu SIM Zagłębie rozpoczął się 20 listopada. Wnioski w Urzędzie Miejskim można składać do 1 grudnia. Trzeba spełniać wymagania dochodowe.

Czteroosobowa rodzina, czyli dwoje dorosłych z dwójką dzieci nie może miesięcznie przekraczać 15 258 zł dochodu netto. To są dość wysokie progi, które umożliwiają tak zwanej klasie średniej ubieganie się o mieszkanie, bo przypomnę - to nie są mieszkania socjalne czy mieszkania komunalne, to są właśnie mieszkania dla osób, które pracują, które mają dochody, ale nie stać ich na to, żeby zaciągnąć kredyt w banku

- wyjaśnia Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.

Wnioski będzie rozpatrywać komisja, która w konkretnych przypadkach nadaje dodatkowe punkty. Dotyczą one rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych - gdyż budynek w całości pozbawiony jest barier architektonicznych - a także osób, które nie posiadają dotychczas żadnego mieszkania nie tylko w Chrzanowie, ale w całym kraju.

Pierwsi mieszkańcy do nowego bloku będą mogli wprowadzić się w 2025 roku.

Wspólnikami SIM Zagłębie jest 12 gmin województw śląskiego i małopolskiego (Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Chrzanów, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siewierz, Szczekociny, Wojkowice, Psary, Poręba, Libiąż)

Autor:
Natalia Feluś

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię