Jak poinformował w czwartek Mateusz Lenartowicz z zespołu prasowego małopolskiej policji, do zdarzenia doszło przed dwoma dniami w Chrzanowie. Kierująca samochodem kobieta zauważyła na ul. Borowcowej fiata, którego tor jazdy mógł świadczyć o tym, że jego kierowca jest pijany.

„Na skrzyżowaniu ulic Borowcowej z ul. Metalowców mężczyzna zjechał na parking i zatrzymał się. Kobieta również zatrzymała swój pojazd, a następnie podeszła do fiata. Od mężczyzny poczuła silną woń alkoholu, w związku z tym wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę, po czym powiadomiła służby” - relacjonował policjant.

Po przybyciu patrolu policji i przebadaniu alkomatem okazało się, że 58-letni kierowca fiata jest pijany – badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Małopolscy policjanci podziękowali kobiecie za wyjątkowo odważne działanie i przypomnieli, że ujęcie obywatelskie jest przywilejem wynikającym z przepisów. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.