W niedzielę tuż przed godziną 7 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy zostali ujęci w jednym z kompleksów leśnych w Bielanach podczas polowania na dzikie zwierzęta. Kłusownicy zostali ujęci przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Orzeł” w Osieku.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że podejrzanymi o kłusownictwo są 31 i 35-letni mieszkańcy powiatu bielskiego. Przy mężczyznach policjanci zabezpieczyli strzelbę pneumatyczną na śruty z celownikiem optycznym. Została ona zabezpieczona do badań przez biegłego z zakresu broni i amunicji, który wykaże, czy na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie.

W samochodzie marki Opel Vivaro, którym sprawcy przyjechali na miejsce, policjanci natrafili na martwego zająca z ranami postrzałowymi.  Ponadto okazało się, że 35-latek,  który kierował oplem, od lutego posiadał zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do kęckiego komisariatu policji.

Za naruszenie prawa łowieckiego w zakresie zasad wykonywania polowania mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 35-latkowi, grozi również kara 5 lat pozbawienia wolności za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a w przypadku stwierdzenia, że posiadał broń bez zezwolenia będzie grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.