KO ma w radzie powiatu 10 mandatów - razem z radną z Trzeciej Drogi i radnym komitetu Wspólny Powiat mają 12 mandatów co daje większość nad 11-toma mandatami radnych innych ugrupowań, przede wszystkim PiS.
Perspektywa dużej odpowiedzialności przede mną. 2802 głosy, które otrzymałem w wyborach też dają takiego povera, że po pierwsze ludzie z jednej strony dobrze ocenili ten okres 5 i pół roku w roli wicestarosty. A z drugiej strony chcieliby żebym dalej kontynuował swoją misję. Cieszę się jeżeli będzie to misja starosty, bo przed nami jeszcze sesja. Oczywiście konsumpcja tak naprawdę ustaleń koalicyjnych, ale od 7 maja podejmuję nową rolę i nowe wyzwania. 
- mówi Bartłomiej Gębala.
Umowa koalicyjna w stu procentach będzie zatwierdzona podczas głosowania  w czasie pierwszej zwołanej sesji, która ma się odbyć 7 maja. Mandatu radnej powiatowej zrzekła się natomiast Jolanta Zubik z PO, obecna wiceburmistrz. Wszystko wskazuje na to, że decyzja ta związana jest z planami dalszego obejmowania fotela zastępcy burmistrza miasta Chrzanowa.