- Warunki, na jakich mielibyśmy przejąć opiekę nad pacjentami w Krynicy i okolicach są dla nas nie do przyjęcia - mówi zastępca dyrektora krynickiego szpitala Marek Lemański - 30 zł za miesiąc za pacjenta, czyli złotówka dziennie, to jest dla nas nie do przyjęcia. Chodzi o gotowość jednego lekarza, który w razie potrzeby musi oderwać się od swoich obowiązków. Nie znam takiego lekarza, który będzie to robił w trybie wolontariatu. Jeżeli ktoś zbierze pieniądze na taką opiekę, to zrzucanie czego na innych bez odpowiedniej gratyfikacji - to nie do końca tak powinno wyglądać.

Decyzję w sprawie ewentualnej współpracy szpitala jednoimiennego w Krakowie oraz krynickiej placówki ma podjąć wojewoda.

 

Joanna Porębska/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.