Tym razem publikacja powstanie nie tylko w wersji papierowej, ale także multimedialnej. Grafikom i tekstom w dymkach będą towarzyszyć animacje i dźwięk.

Chcemy w ten sposób opowiedzieć o działalności zbójników i miejscach, w których przebywali. Jak ktoś jeszcze nie wiedział, to się dowie, że Ochotnica to jest wieś ze zbójectwa słynna i to jest fakt historyczny, że zbójnicy, którzy działali na przykład na terenie Słowacji, czyli górnych Węgier, swoje siedziby mieli tutaj, swojej rodziny mieli tutaj. Bardzo często nawet w zeznaniach jest to potwierdzone, że mówią, że po jakimś zdarzeniu udali się do Ochotnicy. Ochotnica z racji swojego ukształtowania była taką naturalną ostoją dla nich

- mówi Tadeusz Królczyk, wójt gminy Ochotnica Dolna.

Scenariusz komiksu o zbójnictwie w Gorcach opracował Wojciech Mulet, historyk amator z Ochotnicy, we współpracy z Arturem Wabikiem, artystą sztuk wizualnych. Rysunki wykonuje projektant graficzny, rysownik i ilustrator Marcin Wierzchowski, a za wersję multimedialną jest odpowiedzialna agencja Ragnarok Studio.  

Komiks będzie dostępny w dwóch tysiącach egzemplarzy. Prace nad wersją drukowaną zakończą się jeszcze w tym roku, ale promocja wraz z prezentacją wersji cyfrowej odbędzie się w styczniu. Wszystkie koszty wydania komiksu to 120 tys. złotych, z czego prawie 70 procent to dofinansowanie.