Ci, którzy nie muszą jechać przez centrum miasta, pojadą wygodną obwodnicą. Przy drodze są parkingi. Mieszkańcy osiedla Polana Szaflarska mieli problem z parkowaniem, teraz będą mogli znaleźć miejsce dla swojego samochodu, podobnie jak turyści. Wzdłuż całej ulicy powstała też ścieżka rowerowa, która prowadzi na lotnisko i do rezerwatu Bór na Czerwonem.

Wspomniany odcinek drogi kosztował nieco ponad 9 mln zł, z czego miasto pozyskało ponad połowę z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – przypomina Anna Paluch posłanka Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że teraz od Pienin będzie teraz bardzo dobry przejazd na Zakopane bez korków, omijając centrum Nowego Targu.

Budowa odcinka drogi miejskiej imienia Władysława Sikorskiego wraz z rondem na ul. Szaflarskiej w Nowym Targu została więc zakończona. Łączna długość ostatniego odcinka drogi wynosiła prawie 1400 metrów. Wykonano również chodnik, nowoczesną ścieżkę rowerową i duży parking zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Po oficjalnym przecięciu wstęgi z nowego odcinka drogi mogą już korzystać kierowcy.