W czasie ostatniego weekendu było niewielu turystów, którzy nie zważając na aurę, pojawili się w Zakopanem. W większości hoteli i pensjonatów w Zakopanem liczba rezerwacji na najbliższe dni jest niewielka. Sytuacje ratują organizowane pod Tatrami różnego rodzaju szkolenia, konferencje i spotkania integracyjne. Ale to dotyczy jedynie większych hoteli, które m.in dysponują salami konferencyjnymi i odpowiednim zapleczem. Górali pociesza fakt, że już teraz pod koniec października liczba rezerwacji na okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku może napawać optymizmem.

Jest już słabiej, rzeczywiście jest już po sezonie jeśli chodzi o obiekty małe, zdecydowanie ruch jest mniejszy. Natomiast w obiektach, które posiadają sale konferencyjne, mają większe wyposażenie, większe możliwości odbywają się różnego rodzaju szkolenia. Czas niższych cen wykorzystują często firmy na spotkania integracyjne, a zaczyna się tak naprawdę w okolicach dopiero świąt - 22 grudnia, teraz grafiki są prawie puste

- mówi Dariusz Galica z biura pośrednictwa wynajmu kwater.  Większość obiektów turystycznych informuje, że sprzedaje właśnie ostatnie wolne miejsca, sezon zimowy zapowiada się więc bardzo dobrze.

W listopadzie zazwyczaj rekordowo dużo turystów było podczas tzw. długiego weekendu - teraz jednak święto 11 listopada przypada w sobotę, nie ma więc na razie na ten okres czasu zbyt dużo rezerwacji miejsc noclegowych w Zakopanem.

Prawdziwy sezon zimowy rozpoczyna się gdy pokrywa śnieżna umożliwia uruchomienie pierwszych tras narciarskich, ale tak naprawdę tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.