Warunki są coraz trudniejsze. Mieliśmy huśtawkę pogodową. Wczoraj w godzinach południowych na Kasprowym Wierchu było 0 stopni, dzisiaj jest -15. Te warunki budują bardzo niekorzystną pokrywę śnieżną. To będzie skutkowało pogorszeniem sytuacji lawinowej.

Dzisiaj oprócz opadów śniegu warunki turystyczne pogarszała jeszcze mgła ograniczająca widoczność praktycznie do minimum - już nawet krótkie wyjścia w Tatry wiązały się ze sporymi trudnościami:

Nie ma widoczności u góry, jest mgła. Jutro ma być ładna pogoda, ale jest ona zdradliwa, dlatego że słońce świeci, jest dobra widoczność, ale pokrywa śniegu jest dalej niestabilna.

Na razie w Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego, ale sytuacja w tym zakresie cały czas się pogarsza. W Tatrach w ciągu ostatniej doby łącznie spadło kilkadziesiąt cm śniegu. Szlaki w wielu miejscach są nieprzetarte i zasypane śniegiem. Już samo dojście do większości schronisk jest niezwykle trudną wyprawą, biorąc pod uwagę aktualne warunki pogodowe. Jutro ma nastąpić poprawa pogody, ale nie spowoduje ona poprawy warunków turystycznych.