Placówka funkcjonowała w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA. Utrzymano natomiast działalność Szpitala Tymczasowego, w którym przebywa obecnie czterech pacjentów z lekkimi objawami COVID-19. Natomiast w szpitalu powiatowym przebywa dwóch pacjentów z poważniejszymi objawami

- W ostatnich tygodniach pacjentów covidowych było niewielu, więc sytuacja się poprawia. Trzymamy 24 łóżka, które pan wojewoda nam pozostawił jako łóżka covidowe w rezerwie. Jeśli do końca miesiąca nie zdarzy się nic takiego, co by spowodowało, że tę rezerwę musimy trzymać, to będziemy prosić pana wojewodę o wygaszenie łóżek covidowych - wyjaśnia Sławomir Kmak, dyrektor szpitala.

Zarówno izolatorium, jak i szpital tymczasowy w Szpitalu Wojskowym, utworzono w Krynicy w połowie listopada.

 

(Bartosz Niemiec/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.