Agnieszka Radwańska w II rundzie AO

• date_range Poniedziałek, 2013.01.14 08:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:01 )
Bojana Bobusić (nie bez problemów ) pokonana !.
Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju wielkoszlemowego Australian Open. Krakowianka pokonała niżej notowaną reprezentantkę gospodarzy Bojanę Bobusić w setach 7-5 i 6-0. Rywalka znalazła się w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Wielkiego Szlema dzięki tzw."dzikiej karcie", Na arenie międzynarodowej dotychczas nie odniosła żadnego sukcesu a mimo tego zwłaszcza w pierwszym secie nie zamierzała jedynie statystować najbardziej utytuowanej tenisistce z Polski. Australijkę dzieliły zaledwie dwie piłki od wygrania pierwszego seta. Przy stanie 30-15 Agnieszka Radwańska "przypomniała "sobie, że to ona jest faworytką i wzięła się ostro do pracy.
W efekcie wygrała pierwszego seta 7-5. O drugim secie możemy powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Radwańska już nie zamierzała niemal na własne życzenie przedłużać tego pojedynku i wygrała seta do zera. Spotkanie trwało 79 minut a opromieniona dwama wygranymi turniejami w tym roku na Antypodach, Agnieszka Radwańska musi teraz szybko zregenerować siły, bo mecz w drugiej rundzie zbliża się wielkimi krokami. Rywalką Agnieszki będzie lepsza w pojedynku pomiędzy Szwedką Arvidsson i Tajką Khumkum.