Agnieszka Radwańska zwycięża w Auckland

• date_range Sobota, 2013.01.05 07:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:00 )
Jedenasty zwycięski turniej WTA w karierze Agnieszki Radwańskiej
Agnieszka Radwańska rozpoczęła 2013 rok od zwycięstwa w turnieju WTA w nowozelandzkim Auckland. W finale imprezy krakowianka pokonała 6-4 6-4 Belgijkę Yaninę Wickmayer. Już w trzecim gemie Polka przełąmała podanie rywalki, ale ta odrobiła straty w gemie ósmym. To było jednak wszystko, na co Radwańska pozwoliła rywalce w tej partii. Drugiego seta czwarta zawodniczka światowego rankingu zaczęła źle. Przegrała dwa pierwsze gemy. Szybko doprowadziła jednak do wyrównania, a następnie ponownie wygrała podanie Belgijki (na 4:3). Wickmayer broniła się bardzo dzielnie, ale szósta piłka meczowa dała zwycięstwo Radwańskiej. Finał trwał 98 minut. To jedenaste zwycięstwo Polki w karierze w turniejach WTA. Po meczu Agnieszka powiedziała: "Rozegrałam pięć dobrych pojedynków. Jestem teraz gotowa do Australian Open, w którym chcę dojść co najmniej do półfinału".
Zanim jednak rozpocznie się pierwszy w tym sezonie turniej wielkoszlemowy - siostry Radwańskie zagrają w Sydney w turnieju Apia International. Są to zawody kategorii Premiere, Agnieszka jest w nich rozstawiona z jedynką i w pierwszej rundzie ma wolny los. Urszula trafiła od razu na Karolinę Woźniacką.