Bardzo dobre skoki Polaków w GaPa

• date_range Wtorek, 2013.01.01 15:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:00 )
Anders Jacobsen wygrał konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Najlepszy z Polaków był Maciej Kot, który ukończył rywalizację na piątym miejscu, a tuż za nim był Kamil Stoch.

Anders Jacobsen wygrał konkurs skoków narciarskich Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Norweg, który zajmował po pierwszej serii dziewiąte miejsce, w serii finałowej skoczył 143 metry i wygrał z notą 277,7 pkt.

Drugie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzecie Norweg Anders Bardal. Czawrty był kolejny Norweg - Tom Hilde. Piąte miejsce zajął Maciej Kot - dzięki skokom na odległość 134,5 i 135 metrów. To najlepszy występ młodeko Polaka w historii starów w zawodach Pucharu Świata.

Kamil Stoch - drugi po pierwszej serii - uplasował się na szóstej pozycji po skoku na odległość 131,5 metra w serii finałowej. Dwóch pozosałych Polaków w serii finałowej ostatecznie na: Dawid Kubacki był 28., a Piotr Żyła 30.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni prowadzi Anders Jacobsen. Drugi jest Gregor Schlierenzauer, a trzeci Tom Hilde. Kamil Stoch zajmuje siódme miejsce.