W grupie spadkowej wszystko jest już jasne. Przed ostatnią kolejką toczyła się jeszcze walka o wygranie dolnej ósemki i o utrzymanie między Górnikami z Łęcznej i Zabrza. W lepszej sytuacji byli łęcznianie, którzy mogli liczyć tylko na siebie. Wystarczyło nie przegrać w meczu ze Śląskiem i Ekstraklasa była uratowana. Tak jednak się nie stało. Zielono-czarni od początku drugiej połowy wiedzieli, że wszystko jest w rękach Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Górnik Łęczna przegrywał bowiem wysoko we Wrocławiu i musiał liczyć na stratę punktów Górnika Zabrze.

Liczyli i się to sprawdziło. Termalica nie odpuściła ostatniego meczu w sezonie i przed własną publicznością zremisowała z zespołem z Zabrza 1-1. Tym samym zabrzanie spadli do 1 ligi.

Mecz Wisły z Podbeskidziem to był prawdziwy rollercoaster. Oba zespoły postawiły na radosny futbol i strzeliły mnóstwo goli. Wynik zmieniał się co kilka minut, ale ostatecznie lepszym rewolwerowcem okazała się Biała Gwiazda, która wygrała 4-3 i tym samym wygrała grupę spadkową!