To był wyjatkowy weekend w cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dzień po dniu - na podium, dwukrotnie stawał duet Polaków!

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a na trzecim uplasował się Jan Ziobro.

W pierwszej serii zawodów  wszyscy Polacy awansowali do drugiej serii. Kamil Stoch był drugi ulegając Gregorowi Schlierenzauerowi ledwie o 0,2 punktu. Dawid Kubacki był 11., a Jan Ziobro 12. Dalej uplasowali się Piotr Żyła (15.), Maciej Kot (18.) i Klemens Murańka (24.).
W drugiej serii pogorszeniu uległa pogoda. Silny wiatr w plecy skoczków utrudniał i spowalniał oddawanie skoków. Klimek Murańka prowadził po swoim 124-metrowym skoku, a zawody zakończył na 24. pozycji. Maciej Kot skakał w trudnych warunkach, osiągnął 125,5 metra i zajął 19. pozycję. Z kolei Piotr Żyła w drugim skoku zdecydowanie się poprawił i po dwóch seriach uplasował się na 11. lokacie.
Później jeden po drugim skakali Ziobro i Kubacki. Pierwszy poleciał 133 metry i zajął trzecie miejsce w konkursie. Kubacki znalazł się na drugim biegunie. Skoczył tylko 122,5 metra notując spadek na 17. pozycję.
Kamil Stoch poszybował 130 metrów i czekał na wynik Austriaka. Ten wylądował zbyt blisko, przegrał nawet z Jankiem Ziobro i skończył zawody na czwartej pozycji.
Kamil Stoch umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Sobotni konkurs:
Historyczny konkurs skoków w Engelbergu, czterech Polaków znalazło się w czołowej siódemce ! Wygrał Jan Ziobro, a drugi w konkursie Kamil Stoch został liderem klasyfikacji generalnej !!! Szóste miejsce zajął Piotr Żyła, siódme Klemens Murańka. Prawdziwie bialo - czerwony konkurs !!!!!!

Jan Ziobro wygrał swój pierwszy w życiu konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W szwajcarskim Engelbergu drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Ziobro jednak w obu seriach to właśnie on oddał najdłuższe skoki - 134 i 141 metrów. Trzecie miejsce zajął Norweg Anders Bardal. W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch innych Polaków - Piotr Żyła był szósty, a Klemens Murańka - siódmy. W sumie w finałowej serii skakała szóstka naszych reprezentantów. Dawid Kubacki ukończył zawody na siedemnastej pozycji, a Maciej Kot na dwudziestej pierwszej. Stoch został nowy liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.