• A
  • A

Boljević daje Pasom remis

• Sport
  • date_range Środa, 2013.02.20 08:28 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:04 )
W rozegranym wczoraj, w tureckiej Alanyi, sparingu Cracovia zremisowała z czwartym zespołem słowackiej ekstraklasy – MFK Koszyce 1-1.

Dla Pasów był to już drugi mecz kontrolny podczas ostatniego zgrupowania w trakcie przerwy zimowej. W pierwszym spotkaniu, rozegranym 16 lutego krakowianie wygrali 3-2 z rumuńskim zespołem Czichura Saczchere. Tamto spotkanie zakończyło się skandalem. W 80 minucie sędzia główny przerwał mecz, ponieważ jeden z zawodników Czichury uderzył sędziego liniowego.

Mecz z MFK Koszyce był rozegrany w atmosferze fair play. Oba zespoły potrafiły stworzyć sobie dogodne okazje do strzelenia gola, jednak bramkarze stawali na wysokości zadania i bramki można było zobaczyć dopiero po przerwie. W 72 minucie, po rzucie rożnym, gola dla Słowaków strzelił Ivan Ostojić. Wyrównał w 85 minucie niezawodny Vladimir Boljević. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego nikt jej nie dotknął, bramkarz się nie ruszył i futbolówka spokojnie wpadła prosto do bramki. Popularny Władek udowadnia, że dobra forma strzelecka w trakcie rundy jesiennej nie była przypadkowa.

Kolejny mecz kontrolny Pasy rozegrają w piątek. Ich przeciwnikiem będzie Dynamo Mińsk.

Cracovia – MFK Koszyce 1-1 (0-0)
Boljević 85' – Ostojić 72'

Składy:
Cracovia:
I połowa: Krzysztof Pilarz, Krzysztof Nykiel, Mateusz Żytko, Mate Lacić, Adam Marciniak, Łukasz Zejdler, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Władisław Romanow, Bartłomiej Dudzic, Michał Zieliński
II połowa: Krzysztof Pilarz, Andraž Struna, Miloš Kosanović, Bruno Żołądź, Bojan Puzigaća, Sebastian Steblecki, Marcin Budziński, Sławomir Szeliga, Krzysztof Danielewicz, Bartłomiej Dudzic, Vladimir Boljević

MFK Koszyce: Darko Tofiloski (46' Matúš Ružinský), Mikuláš Tóth, Tomáš Huk, Peter Bašista (46' Serhij Pyłypczuk), František Pavúk, Miroslav Viazanko (46' Róbert Jano), Kamil Kuzma, Jozef Skvašík (58' Ivan Ostojić), Kamil Karaš, Peter Gál-Andrezly (46' Sebastián Trebuňák), Karim Coulibaly Diaby (58' Radoslav Krištan)