Bardzo dobrze na grę Białej Gwiazdy podziałała przerwa na zgrupowanie kadr narodowych. Wisła, która na początku listopada nie zachwycała, po raz kolejny w tym sezonie zaprezentowała niezłą grę na własnym obiekcie. Krakowianom pomogły też decyzje sędziów, choć stwierdzenie trenera gości, popularnego "Pachety", że decyzje arbitra pozbawiły Koronę trzech punktów należy wsadzić między bajki. Mecz Wisły z drużyną z Kielc obfitował w wielkie emocje, ale ostatecznie słusznie z trzech punktów cieszą się gospodarze. 3 punkty gospodarzom dał gol wracającego do składu po kontuzji Pawła Brożka.
To jednak goście byli groźniejsi na początku pierwszej połowy. Już w 10. minucie bliski trafienia do bramki był Michał Janota, ale będąc "sam na sam" nie dał rady pokonać broniącego koniuszkami palców wyciągniętej stopy Michała Miśkiewicza. Pierwszą groźną sytuacje Wisła stworzyła sobie dopiero po 30 minutach. Penetrujące podanie między obrońców zagrał Boguski, a do piłki z lewego skrzydła sprytnie dopadł Guerrier. Haitańczyk był jednak za szybki , bo w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej, co słusznie wypatrzył arbiter.
Prawdziwe emocje zaczęły się w ostatnim kwadransie pierwszej części meczu. Najpierw kontrowersyjną decyzję podjął sędzia, kiedy to nie uznał bramki zdobytej przez Michała Janotę. Zawodnik podbiegł do piłki trąconej przez wykonującego rzut wolny Michała Miśkiewicza i błyskawicznie uderzył do "pustaka" obok zdezorientowanego bramkarza Wisły. Arbiter jednak, mimo, że nie nakazał gry "na gwizdek" stały fragment nakazał powtórzyć. Chwilę później z lewej strony połowy Wisły doszło do wielkiej awantury i sporego nieporozumienia między Burligą, a Sobolewskim. Do konfliktu dołączyli się dodatkowo praktycznie wszyscy zawodnicy obu zespołów i na murawie zrobiła się spora szamotanina, ukrócona żółtymi kartkami dla sprawców zamieszania.
W doliczonym czasie gry wcześniejsza nieskuteczność Wisły mogła przed przerwą pójść w niepamięć, ale będący w sytuacji "sam na sam " Paweł Brożek uderzył na bramkę Zbigniewa Małkowskiego w sposób, którego powstydziliby się trampkarze.
Kontrowersyjna końcówka pierwszej połowy miała swoją kontynuacje tuż po rozpoczęciu drugiej. Z lewej strony z piłką pod pole karne wbiegł Donald Guerrier, a odważnie do niego wystartował Małkowski. Bramkarz Korony już za linią boczną pola karnego odbił piłkę nogą, a po chwili poprawił jeszcze ręką. Sędzia za takie zagranie powinien wyrzucić golkipera "złocisto-krwistych" z boiska, ale zastosował taryfę ulgową w postaci żółtego kartonika. Po przewinieniu Małkowskiego Wisła była bliska zdobycia bramki, ale piłka po strzale z wolnego Garguły obiła poprzeczkę bramki gości.
Później swoje okazje mieli jeszcze Brożek i Małecki, a w zespole Korony Sylwestrzak i wprowadzony w drugiej połowie Kiełb. Za każdym razem albo strzały były niecelne, albo jak w przypadku uderzenia Sarkiego z 20 metrów, górą byli bramkarze. I kiedy wydawało się, że spotkanie może zakończyć się nikogo niesatysfakcjonującym remisem, do rzutu wolnego przy linii bocznej podszedł Łukasz Garguła, a jego głębokie dochodzące dośrodkowanie wyciągniętą w powietrzu nogą trącił nad bramkarzem Paweł Brożek. Zdobytego w końcowych minutach prowadzenia Wiślacy nie oddali już do końca.

WISŁA Kraków 1 : 0 KORONA Kielce
'86 Paweł Brożek (1-0)

Skład Wisły: Miśkiewicz, Burliga-żk, Głowacki, M.Jovanović, Bunoza, Boguski('46 Sarki), Chrapek('80 Piotr Brożek), Stjepanović, Guerrier-żk('66 Małecki), Garguła,Paweł Brożek
Skład Korony: Małkowski-żk, Malarczyk('46 Trytko), Stano, Dejmek-żk, Sylwestrzak, V.Jovanović, Sobolewski-żk, Golański, Janota, Pyłypczuk, Gołębiewski('46 Kiełb)

90:00+3 Koniec meczu! Wisła pokonuje Koronę 1-0!

90:00+2 Bardzo groźne dośrodkowanie Golańskiego na 5 metr! Największym refleksem wykazał się an szczęście interweniujący Bunoza!

90:00 Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty

'89 Znów okazja z kontry! Tym razem jednak Sarki nie zdołał opanować przerzuconej na prawą stronę piłki

'86 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Wspaniała wrzutka Garguły niemalże z linii bocznej i trącona przez Pawła Brożka w powietrzu podeszwą piłka wpada do bramki kieleckiej Korony!

'84 Cud ratuje kielczan! Z trójkową kontrą wyszli Wiślacy, ale w ataku pogubił się Garguła. Futbolówkę opanował jednak Małecki, ale jego strzał z ostrego kąta odbił nad siebie Małkowski

'83 Sarki ładnie płasko po ziemi wrzucił pod nogi Pawła Brożka, ale napastnik uprzedził wślizgiem Sylwestrzak

'80 Ostatnia zmiana w zespole krakowskiej Wisły. W miejsce Chrapka Piotr Brożek

'78 Strzał Sarkiego z prawego narożnika pola karnego! Piłkę zmierzającą w długi róg ofiarnie odbija Dejmek

'77 Strzał po ziemi ,z 16 metrów Michała Janoty! Piłka po technicznym, wymierzonym uderzeniu mija słupek bramki Wisły o dosłownie kilka centymetrów!

'74 Piękny strzał Sarkiego z dystansu, z rotacją, w długi róg! Koniuszkami palców, wyciągnięty jak długi piłkę odbił jeszcze na róg Zbigniew Małkowski

'72 Gorąco pod bramką Miśkiewicza! Tuż obok słupka, główką z 5 metrów, z kozłem uderzył Sylwestrzak

'69 Ach! Wspaniała wrzutka z prawej strony w wykonaniu Sarkiego i do futbolówki wyskakuje głową Brożek! Robi to jednak niecelnie, ale piłkę przejął jeszcze Małecki. Skrzydłowy szukał miejsca do oddania strzału z najbliższej odległości, ale iście siatkarski blok założyli Koroniarze

'66 I mamy kolejną zmianę. Boisko opuszcza bardzo zmęczony Guerrier. W jego miejsce wchodzi Małecki.

'63 Nic jednak z tego nie wyszło, bo pewnie piłkę wypiąstkował Małkowski

'61 Pyłypczuk fauluje brzydko Gargułę i będzie okazja dla poszkodowanego na groźną wrzutkę w pole karne

'60 Sarki faulowany przez Dejmka na prawym skrzydle. Żółta kartka dla obrońcy Korony!

'58 Ostry wślizg Stjepanovicia w okolice nóg Sylwestrzaka. Macedończyk miał sporo szczęścia bo futbolowkę trącił niemal równocześnie z trafieniem w nogi Koroniarza

'57 Guerrier miał okazje w polu karnym, ale po podaniu Brożka nie opanował futbolówki.

'55 Teraz groźnie pod bramką Wisły! Strzał Kiełba z 16 metrów pewnie broni Miśkiewicz

'54 Prawdziwy ostrzał bramki kieleckiej Korony! nadal jednak niecelnie lub bezbłędnie broni Małkowski

'53 Znów okazja i znów w rolach głównych Małkowski i Guerrier. Znów górą ten pierwszy...

'51 Ależ strzał Garguły z linii bocznej pola karnego! Piłka wpada za kołnierz Małkowskiego i uderzyła w poprzeczkę!

'49 Z lewej strony groźnie zaatakował Guerrier, a na odważne wyjście poza pole karne odważył się Małkowski. Bramkarz dotknął jednak piłkę ręką i został ukarany żółtą kartką. Oj powinna być chyba czerwona.

'48 Miękka wrzutka w pole karne w wykonaniu Sylwestrzaka. Miśkiewicz pewnie interweniuje.

'46 Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Na kolejne 45 minut trener Smuda posyła do gry Emmanuela Sarkiego. Zmienia on Rafała Boguskiego. W Koronie

'45+2 Koniec I połowy. Przeważająca Biała Gwiazda nadal bezbramkowo remisuje z kielecką Koroną.

'45+1 Ależ kiks Brożka! Snajper Wisły mając 3 metry przewagi nad goniącym go obrońcą wpadł w pole karne i ...uderzył tak jakby nie jadł śniadania-wprost w rękawice bramkarskie Małkowskiego

'45 To była najlepsza okazja w pierwszej połowie. Wspaniała wrzutka piłki z prawej strony i z 5 metrów w kierunku prawego słupka głową uderzył Garguła! broni pewnie Małkowski

'43 Najpierw groźnie główkował Brożek, a chwilę później w zamieszaniu strzał z 16 metrów oddał Guerrier. Piłka minęła słupek znajdujący się koło lewej ręki bramkarza Korony

'40 Wrzutka Guerriera z lewej strony spada na głowę Brozka, ale ten zaskoczyć mocnym uderzeniem bramkarza Korony nie zdołał

'37 Przepychanka na boisku! Sobolewski probówał wyrwać piłkę z rąk Burligi, a ten zdenerwowany uderzył go barkiem w twarz. Do ścierających się zawodników doskoczyli pozostali zawodnicy i na murawie zrobiło się bardzo gorąco. Ostatecznie kartkami ukarani zostali Burliga , Sobolewski i Golański.

'33 Sporo kontrowersji. Miśkiewicz ustawił piłkę do wybicia wolnego i zanim wyekspediował ją daleko lekko ją jeszcze przesunął nogą. Do ruszonej piłki wystartował Gołębiewski i trafił do bramki. Sędzia nakazał powtórzyć stały fragment gry, ale inna decyzja nie mogła by dziwić. Wcześniej arbiter nie pokazał, że gramy na gwizdek

'32 Chrapek rozpędza się z kontrą, ale zostaje sfaulowany przed własnym polem karnym przez Gołebiewskiego

'30 Zabawa w polu karnym! Pogranie na lewej stronie Boguskiego z Bunozą i miękka wrzutka tego drugiego. Piłkę na środku odbija barkiem Brożek,a przyjmuje ją odwrócony plecami do bramki Garguła. Pomocnik nieatakowany pokapkował i spróbował uderzenia z przewrotki. Niecelnie!

'28 Wspaniałe penetrujące podanie Boguskiego do bystrego Guerriera. Haitańczyk sam na sam z bramkarzem przegrywa pojedynek, a na dodatek przerywa to gwizdkiem sędzia. Był spalony

'26 Niezły pomysł Chrapka na podanie ze środka do wychodzącego lewą stroną Guerriera. Piłka jednak nieco zbyt głęboka i nawet szybki Haitańczyk nie zdołał uprzedzić Małkowskiego

'24 Wolny dla Korony z niezłej odległości po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Po walce bark w bark ukarany reprymendą został Arkadiusz Głowacki

'22 W środku pola ostro Golańskiego zaatakował Stjepanović. Wygląda jednak na to, że zawodnik Korony nie ma kłopotu z kontynuowaniem spotkania.

'20 Lewym skrzydłem po świetnym podaniu Guerriera pomknął Brożek, ale gdy zaczął zmierzać w kierunku środka nieprzepisowo powstrzymał go Pavel Stano. Tym razem obyło sie jednak kartki dla Słowaka

'19 Ładne płaskie dośrodkowanie na pole bramkowe w wykonaniu Bunozy. Doskakującego Brożka uprzedził jednak Małkowski.Było blisko!

'17 Akcja Wisły na lewym skrzydle. Boguski nie radzi sobie jednak z doświadczonym Pawłem Golańskim. Po chwili znów z dystansu próbuje Chrapek, ale tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką bramki

'14 Sobolewski górnym, prostopadłym podaniem próbował uruchomić Janotę, ale gdy wydawało się, że nic nie zatrzyma już piłki, piłkarskim "skorpionem" zatrzymał ją Głowacki

'11 Ekwilibrystyczna próba strzału nozycami Brożka. Skończyło się to jednak tragicznie- zamiast w piłkę napastnik trafił w nogę wychodzącego golkipera Korony

'10 Wspaniała obrona Michała Miśkiewicza! Bramkarz Wisły broni wyciągniętą stopą strzał Janoty z 10 metrów! Z kontrą wychodzi Wisła, a potężny strzał Chrapka broni Małkowski

'8 Miśkiewicz wypiąstkował wysoko zawieszoną w powietrzu futbolówkę, a ta trafiła pod nogi Pawła Sobolewskiego. Strzał defensywnego pomocnika, choć mocny to jednak niecelny

'6 Świetna okazja Wisły! Z kontrą po rzucie rożnym Korony ruszył Rafał Boguski. biegnąc tempo przed goniącym go zawodnikem gości rozegrał na prawo do Brożka, ale piłkę przejął Chrapek. Mimo ładnego zagrania nie udało mu się znaleźć miejsca na oddanie strzału

'3 Guerrier ruszył dynamicznie z kontrą, ale żaden z Wiślaków nie dotrzymał mu tempa i zmuszony do dryblingu Haitańczyk pogubił się przed polem karnym Koroniarzy

'2 Groźnie w polu karnym Korony. Z wolnego z lewej strony wrzucał Garguła, ale Głowacki nie zdołał celnie strącić zawieszonej w powietrzu piłki

'1 Zaczynamy! Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Andrzeja Marca- zmarłego wieloletniego pracownika klubu

20:22 Do składu na dzisiejszy mecz wraca po kontuzji jedyny nominalny napastnik Wisły Paweł Brożek. W składzie jest tez miejsce dla jedynego reprezentanta naszego kraju (choć "tylko" U-21) Michała Chrapka. Młody Wiślak pokazał się ze świetnej strony w wygranym wtorkowym spotkaniu z Grecją (3-1 na stadionie Cracovii). Na lewą obronę wraca Gordan Bunoza, ostatnio zastępowany przez Piotra Brożka

20:17 Promocja dzisiejszego spotkania była wyjątkowa. Wisła za pośrednictwem filmu opublikowanego na swojej stronie internetowej krótkiego filmiku...założyła się z własnymi kibicami. Zobaczyć film i przeczytać więcej na ten temat można TUTAJ.

20:10 Trwa rozgrzewka obu ekip. Trenujący pod sektorem najzagorzalszych wiślackich kibiców zawodnicy Korony nie mają lekko- przez cały czas są raczeni wszelkiej maści obelgami. Przypomnijmy- fani obu zespołów nie przepadają za sobą. Efekty pozaboiskowych porachunków często są tragiczne- kilka lat temu zakończyły się śmiercią młodego fana Korony.

20:05 Przerwa w rozgrywkach bardzo przydała się zawodnikom "Białej Gwiazdy". Wielu zawodników wypoczęło,a kilku , jak Paweł Brożek, wyleczyło kontuzje. Także sama gra Wisły przed reprezentacyjnymi meczami nie wyglądała dobrze. Miejmy nadzieję, że chwila na złapanie oddechu w ligowym maratonie pomoże krakowianom.