Cracovia do Poznania jechała po niski wymiar kary. Tydzień wcześniej krakowianie wyraźnie ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała 1 do 3 i z Lechem liczyli choć na wynik z ubiegłego sezonu, kiedy Pasy w Poznaniu zdołały zremisować 1 do 1. Te umiarkowanie ambitne plany ziściły się na szczęście w stu procentach.

Początek meczu zwiastował jednak spore kłopoty, bo Kolejorz zepchnął podopiecznych trenera Podolińskiego pod jej pole karnych już od pierwszych minut. Już w 3 minucie potężnie z woleja huknął Jetić i futbolówka śmignęła Pilarzowi koło ucha, wychodząc ostatecznie za linie końcową. Pasy jednak świetnie się broniły, raz po raz wychodząc z groźnymi kontrami. Niespodziewanie, w 22. minucie po jednej z nich, na 18 metrze dość łatwo piłkę przyjął Budziński. Pomocnik zwodem wyprzedził Henriqueza i uderzył mocno po ziemi, tuż przy słupku bramki Kotorowskiego, dając Cracovii sensacyjne prowadzenie.

Po tym golu gościom urosły skrzydła i mimo prowadzenia nie cofnęli się pod własną bramkę. Poznaniacy próbowali wykorzysać rozprężenie szyków obronnych kilkukrotnie, ale nadal brakowało im skuteczności, jak choćby przed samą przerwą, gdy Lovrencsics trafił w poprzeczkę.

Tę gospodarze odzyskali bardzo szybko w drugiej części gry. Już w 27 sekundzie wyrównanie lechitom dał Kasper Hamalainen, który po świetnym diagonalnym podaniu od Ubiparipa, wyminął Pilarza i umieścił piłkę w siatce. Fin do siatki trafić mógł ponownie już chwilę później, jednak po jego uderzeniu z 16 metrów, dobrą interwencją popisał się Pilarz.

Później Pasy uspokoiły grę,a kilkukrotnie dawało im się zbliżyć do bramki Kotorowskiego. Bramkarz Lecha szczególnie nagimnastykować musiał się w 73 minucie, kiedy po znakomitym podaniu od Diabanga, mocno w okienko przymierzył Deleu. Golkiper Kolejorza zaprezentował jednak wspaniałą paradę. Takowej nie musiał wykonywać na szczęście Pilarz, kiedy w 85 minucie po uderzeniu Szkoda Barrego Douglasa, piłka dosłownie o centymetry minęła słupek bramki Cracovii.

Ostatecznie Pasy, podobnie jak rok temu zdołały wywieść z Poznania jedne punkt. Pozostaje jednak liczyć, na to, że na wiosnę podopieczni trenera Podolińskiego nie postawią sobie podobnego celu. Wówczas,w rewanżu przy kałuży, Cracovia uległa Lechowi aż 1 do 6 .

Posłuchaj komentarzy Mateusza Cetnarskiego, Adama Marciniaka i trenera Roberta Podolińskiego:

źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

A oto jak relacjonowaliśmy to spotkanie "minuta po minucie":

LECH Poznań 1 : 1 CRACOVIA
'22 Marcin Budziński (0-1)
'46 Kasper Hamalainen (1-1)

Skład Lecha: Kotorowski, Kędziora-żk, Kamiński, Wilusz, Henriquez('40 Douglas), Linetty, Jevtić, Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski('69 Kownacki), Ubiparip

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz, Mateusz Żytko, Bartosz Rymaniak, Adam Marciniak, Deleu, Miroslav Covilo('69 Paweł Jaroszyński), Damian Dąbrowski, Boubacar Dialiba('87 Dariusz Zjawiński), Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski-żk, Dawid Nowak ('90 Łukasz Zejdler)

90:00+3 Koniec meczu, Cracovia remisuje w Poznaniu 1 do 1!

90:00 Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty

'90 Cetnarski znakomicie wypuścił środkiem Zjawińskiego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z wychodzącym z bramki Kotorowskim

'87 Nie am już na boisku Boubacara. Zastąpił go Zjawiński

'85 I był bardzo blisko!!! Po uderzeniu Szkota, piłka dosłownie o centymetry minęła dłuższy słupek bramki Pilarza

'84 Przed polem karnym Cracovii faulowany Linetty. szansę na pięknęgo gola dostanie za chwilę Barry Douglas

'80 Zejdler zastępuje Nowaka. Zmiana upragniona, ale akurat nie takiego ruchu trenera Podolińskiego spodziewaliśmy się za snajpera Pasów

'79 Lech wychodził z niezłą kontrą rozprowadzoną przez Lovrencicsa, ale w porę powstrzymuej to wślizgiem Budziński

'74 Rymaniak świetnie wyłuskał piłkę Hamalainenowi. Można powiedzieć, że Cracovia odzyskuje kontrolę nad tym meczem

'73 Wreszcie ładna akcja Cracovii. Po świetnym podaniu Diabanga, po oknie uderzył Deleu! Kapitalnie broni jednak Kotorowski.

'70 Kędziora "przejechał się" po Nowaku. Oczywista żółta kartka

'69 Jaroszyński zmienia Covilo, a w Lechu Pawłowskiego zastąpi Kownacki

'65 Pasy już głęboko na swojej połowie. Ewidentnie bronimy wyniku

'59 Ciekawe zagranie Covilo do wybiegającego Diabanga. Odrobine jednak zbyt mocne, by Senegalczyk przyjął piłkę. W przeciwnym razie miałby przed sobą już tylko Kotorowskiego

'58 Nie jest to przesadnie pasjonujące widowisko. Gra toczy się głónie w środku pola

'53 Pawłowski przewracał się wewnątrz szesnastki Cracovii po starciu Covilo, Marciniak stoi jednak niewzruszony. Wydaje się, że Pawłowski wiele dołożył od siebie szukając jedenastki

'50 Mogło być już 2 do 1 dla Lecha. Strzał Fina broni jednak Pilarz. Uff...

'46 TRAGICZNY POCZĄTEK W WYKONANIU PASÓW! W 27 sekundzie drugiej połowy(!) Ubiparip świetnie wypuścił Hamalainena ,a ten wyprzedził wychodzącego Pilarza i skierował piłkę do pustej bramki! Do ostatnich chwil równo z Finem biegł Marciniak, ale ewidentnie nie chciał brudzić spodenek wślizgiem.

45:00 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Pasy sensacyjnie prowadzą 1 do 0!

'45 Lovrencics obija poprzeczkę! A tymczasem sędzia dolicza jeszcze minutkę do pierwszej połowy

'43 Diabang świetnie przyasekurował atakującego prawą flanką Ubiparipa. Dobre zachowanie Senegalczyka

'40 I już po zapowiadanej zmianie. Henriquez został zastąpiony przez Douglasa

'37 Cetnarski ukarany żóltą kartką Za chwilę Lech przeprowadzi pierwszą zmianę. Rozgrzewkę zakończył już Barry Douglas

'36 ładnie zapowiadała się kontra Cracovii, ale Budziński na prawym skrzydle fatalnie przyjął piłkę pozwalając jej wyjść na aut

'34 Zamieszanie w polu karnym Lecha! Bliski zabójczego strzału był Boubacar, ale zdołał powstrzymać to czystym, choć agresywnym wejściem Kamiński

'31 Ładna akcja Cracovii, ale wrzutka Deleu pozostawia wiele do życzenia.

'27 Po bramce gra zupełnie się wyrównała. Pasy mają znacznie więcej do powiedzenia

'22 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Marcin Budziński daje Pasom niespodziewane prowadzenie w Poznaniu! Pomocnik Pasów przyjał piłę na 18 metrze, świetnie wyminął Henriqueza i uderzył sprzed pola karnego przy słupku bramki!

'18 Niezła próba kontry w wykonaniu Pasów, skończona jednak spalonym w wykonaniu Nowaka

'16 Jevtic na lewo do Pawłowskiego, ten prawą nogą kopie futbolówkę na piąty metr, prosto do koszyka Krzysztofa Pilarza.

'10 Akcja Pawłowskiego prawą stroną mocno napsuła krakowianom krwi. Ostatecznie jednak przytomna interwencja Żytki pozwala wyjść z kontrą.

'6 Żytko wybija piłkę z pola karnego po groźnej wrzutce lechity z prawej strony. Na razie Pasy są lekko stłamszone

'3 Ależ petarda z woleja w wykonaniu Jeticia! Zawodnik Lecha uderzył przepięknie, ale tuż obok słupka bramki

'1 Gramy!

18:00 Za chwilę początek ostatniego meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

17:44 Lech zagra dziś swój ostatni mecz bez docelowego trenera Już od jutra z drużyną pracę rozpocznie były szkoleniowiec Wisły raków Maciej Skorża

17:30 Jedna sensację w Ekstraklasie dziś już mamy za sobą. Dosłownie kilka sekund temu, pogromca Pasów, drużyna Podbeskidzia, na własnym stadionie pokonała mistrza Polski Legię Warszawa 2 do 1. Czekamy na kolejną dziś niespodziankę, tym razem w Poznaniu!