Cracovia Wojciecha Stawowego przywitała się z kibicami wygraną

• date_range Sobota, 2012.08.25 21:47 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:53 )
Łatwo nie było, ale dzięki potężnej "bombie" z prawie 40 metrów Pasy wygrały ze Stomilem Olsztyn 1-0 i po trzech meczach mają już siedem punktów.
Trener Wojciech Stawowy po prawie siedmiu latach przerwy znów zasiadł na stadionie przy ulicy Kałuży na trenerskiej ławce gospodarzy. I był to udany powrót. Choć jak sam mówił po meczu gra drużyny pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Co jednak bardzo ważne - trzy punkty zostały w Krakowie. Stomil nie przeląkł się jednak bardziej doświadczonych gospodarzy i długo toczył wyrównaną grę. W pierwszej połowie bez bramek, w drugiej optyczna przewaga Pasów była coraz bardziej wyraźna, ale gola jak nie było tak nie było. W 83. minucie dwójkowa kontra olsztynian mogła dać im prowadzenie, ale goście szansy nie wykorzystali. A minutę później bramkarz Stomilu wyciągał piłkę z siatki po potężnym strzale Milosza Kosanovicia z prawie 40 metrów po rzucie wolnym. Końcówka emocjonująca bo zarówno Pasy miały szansę na podwyższenie wyniku, jak i goście mogli wyrównać.

[] Posłuchaj komentarza Wojciecha Stawowego
Cracovia - Stomil Olsztyn 1-0
Bramka: 84. Milos Kosanović
Składy:
Cracovia: Pilarz - Struna, Żytko, Kosanović, Marciniak - Szeliga (81. Żołądź), Zejdler (46. Steblecki), Budziński - Straus, Boljević, Bernhardt (74. Danielewicz).
Stomil: Ptak - Bucholc, Remisz, Baranowski, Głowacki - Kalonas (83, Glanowski), Kaźmierowski (72. Łukasik), Świderski (65. Michałowski), Suchocki - Jegliński, Tunkiewicz.
Żółte kartki: Zejdler - Głowacki, Baranowski, Kalonas.