Cracovia znów przegrywa. Race na boisku

• date_range Sobota, 2015.04.18 20:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:39 )
Cracovia po meczu pełnym walki przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył Łukasz Zwoliński. Z powodu rac i petard rzucanych przez kibiców ze Szczecina mecz został przerwany w 81. min i wznowiony po ośmiominutowej przerwie.

Cracovia znów przegrywa, fot. ptj

Pseudokibiców ze Szczecina starał się uspokajać Rafał Murawski, kapitan Pogoni. Ochroniarze i straż pożarna opanowali sytuację i mecz został wznowiony. Dodatkowo przez większą część meczu z sektorów kibiców obu drużyn śpiewano wulgarne przyśpiewki. Oba kluby muszą liczyć się z surowymi karami.

Piłkarze Cracovii przegrali na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:1 (0:1) w meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Jedynego gola w tym meczu strzelił w 35. minucie Łukasz Zwoliński. Po tym spotkaniu Pogoń ma 38 punktów i awansowała na ósme miejsce. Cracovia ma 28 punktów i jest czternasta.

Po meczu powiedzieli:

Czesław Michniewicz (trener Pogoni): „Udała nam się sztuka wygrania na stadionie Cracovii. Może nie stworzyliśmy zbyt wielu sytuacji, ale byliśmy konsekwentni w grze defensywnej. Nie udało nas się ustrzec kilku błędów, po których rywal mógł strzelić bramkę, ale szczęście było po naszej stronie. Dalej liczymy się w walce o ósemkę. Jednak niczego nie możemy być pewni. Za tydzień czeka nas mecz z Górnikiem, potem z Legią. Zobaczymy w jakich nastrojach będziemy wracać z Warszawy".

Robert Podoliński (trener Cracovii): „Gdybym miał mieć o coś pretensje do mojego drużyny, to o krycie przy stałym fragmencie. Długimi momentami graliśmy tak jak zakładaliśmy - agresywnie, utrzymywaliśmy się przy piłce, oddawaliśmy sporo strzałów. Pogoń była jednak skuteczniejsza, więc nie można powiedzieć, że nasza porażka jest niesprawiedliwością. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czy wytrwam na stanowisku trenera Cracovii do meczu z Zawiszą w Bydgoszczy".

Cracovia - Pogoń 0:1
Zwoliński 35'

Cracovia: Pilarz - Nykiel, Sretenović, Polczak, Marciniak - Covilo, Dąbrowski (74. Kapustka), Wdowiak (77. Ortega), Budziński - Rakels, Jendrisek (55. Diabang).

Pogoń: Janukiewicz - Rudol, Golla, Matras, Matynia - Rogalski, Murawski, Kun, Frączczak, Ricardo Nunes (58. Danielak) - Zwoliński.

Relację prowadzi ADAM DELIMAT.

22:26 -

Koniec meczu! Cracovia przegrywa z Pogonią Szczecin!

22:25 -

100.min - Pilarz na zamieszanie, Covilo głową - nic z tego nie wyszło.

22:24 -

99.min - Kiepskie prostopadłe podanie, od bramki rozpocznie Janukiewicz.

22:23 -

96.min - To powinno być 1:1! Z ostrego kąta uderzał Rakels, piłka minęła bramkarza, ale zostałą wybita z linii bramkowej!

22:22 -

95.min - Niedokładne uderzenie Kapustki sprzed pola karnego.

22:19 -

94.min - Traci piłkę Rakels. Wciąż

22:16 -

92.min - Żółą kartką ukarany Krzysztof Nykiel.

22:15 -

91.min - Dziesięć minut doliczonych do drugiej połowy!

22:15 -

90.min - Niewiele brakowało aby po uderzeniu Zwolińskiego piłka trafiła do siatki!

22:13 -

89.min - Gra wznowiona!

22:11 -

86.min - Czekamy na decyzję arbitra. Co dalej?

22:09 -

82.min - Arbiter Krzysztof Jakubik przerwał mecz w związku ze skandalicznym zachowaniem kibiców Pogoni, którzy wrzucili na murawę i sektor gospodarzy race!

22:08 -

79.min - Przed kapitalną sytuacją stanął Ortega, przeniósł jednak piłkę obok słupka!

22:05 -

77.min - Z kolei Armiche Ortega zastępuje Wdowiaka.

22:01 -

75.min - Żołtą kartką ukarany Karol Danielak.

22:01 -

74.min - Bartosz Kapustka zmienia Dąbrowskiego.

21:57 -

72.min - Przed świetną szansą Wdowiak, pomocnik gospodarzy uderzył jednak zdecydowanie zbyt lekko.

21:55 -

70.min - Covilo głową, skuteczny między słupkami Janukiewicz.

21:52 -

68.min - Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka w rękach Pilarza.

21:50 -

65.min - Z trudnej pozycji na wślizgu uderzał Nykiel, obrońca Cracovii sprawił kłopoty Janukiewiczowi!

21:48 -

63.min - Z powietrza uderzał Golla, piłka wybita na rzut rożny.

21:47 -

61.min - Niespełna pół godziny do końca meczu. Przed podopiecznymi Roberta Podolińskiego bardzo trudne zadanie.

21:43 -

58.min - Karol Danielak zastępuje Ricardo Nunesa.

21:42 -

57.min - W polu karnym gości znalazł się Covilo, jego mocny strzał minął jednak światło bramki.

21:39 -

55.min - W miejsce Jendriska na boisku pojawia się Boubacar Diabang.

21:38 -

53.min - Piłka na głowę Covilo, który przenosi ją ponad poprzeczką.

21:37 -

51.min - Szczęścia próbował Kun, jego strzał był jednak niecelny.

21:37 -

48.min - Szansa dla Pogoni, głową uderzał Frączczak, ale trafił tylko w poprzeczkę!

21:37 -

46.min - Rozpoczęli! Bez zmian w składach obu drużyn.

21:30 -

Zawodnicy są już na boisku, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

21:17 -

45.min - Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Cracovia przegrywa z Pogonią Szczecin 0:1!

21:15 -

45.min - Niedokładny strzał Jendriska, od bramki rozpocznie Janukiewicz.

21:13 -

42.min - Dośrodkowanie Dąbrowskiego nie znajduje adresata w polu karnym.

21:10 -

40.min - Dwójkowa akcja Nykiela z Budzińskim przerwana przez obronę Pogoni.

21:08 -

38.min - Od rzutu wolnego grę wznowią zawodnicy Pogoni.

21:05 -

35.min - GOL! Dośrodkowanie Nunesa idealnie na nogę Łukasza Zwolińskiego, który mocnym i precyzyjnym strzałem kieruje piłkę do siatki!

21:04 -

35.min - Rzut rożny dla Pogoni, do narożnika zmierza Ricardo Nunes.

21:03 -

32.min - Strzał Ricardo Nunesa pewnie blokuje Nykiel.

20:59 -

30.min - Po uderzeniu Rakelsa piłka w rękawicach bramkarza gości.

20:59 -

29.min - Huknął sprzed pola karnego Wdowiak, pewna interwencja Janukiewicza.

20:56 -

26.min - Mocny strzał głową Jendriska, znakomicie broni Janukiewicz!

20:54 -

24.min - Budziński zagrywa do Dąbrowskiego, strzał tego drugiego tuż nad poprzeczką!

20:54 -

21.min - Przed okazją stanął Wdowiak, młody zawodnik Cracovii nie zdołał jednak nawet trafićw piłkę.

20:53 -

18.min - W kierunku bramki uderzali Frączczak i Kun, oba strzały ofiarnie zdołał zablokować Sretenović!

20:53 -

16.min - Prostopadła piłka Murawskiego w kierunku Zwolińskiego, który znalazł się jednak na pozycji spalonej.

20:52 -

14.min - Strzał Budzińskiego był płaski, precyzyjny, ale zdecydowanie zbyt lekki.

20:52 -

11.min - Marciniak skutecznie blokuje uderzającego Murawskiego.

20:39 -

9.min - Brzydki atak Nykiela na nogi rywala, obyło się w tej sytuacji bez żółtej kartki.

20:37 -

7.min - Blisko linii środkowej faulowany Jendrisek, rzut wolny dla "Pasów".

20:35 -

5.min - Uderzenie Budzińskiego zablokowane, od rzutu rożnego rozpocznie Cracovia.

20:33 -

4.min - Długie podanie w kierunku Ricardo Nunesa, piłka nie dociera do adresata.

20:32 -

2.min - Cracovia w tradycyjnych pasach, Pogoń na bordowo-granatowo.

20:32 -

1.min - Pierwszy gwizdek sędziego!

20:27 -

Zawodnicy obu drużyn pojawiają się na murawie, z głośników rozbrzmiewa hymn Cracovii!

20:26 -

Nad Krakowem dziś bardzo brzydka pogoda, od kilku godzin pada na przemian deszcz ze śniegiem,

20:24 -

Pierwszy gwizdek sędziego za około pięć minut. Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Krzysztof Jakubik, na liniach pomagać mu będą Marcin Borkowski i Tomasz Niemirowski.