Na pływalni krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczęły się dwudniowe zawody z cyklu Grand Prix Polski. Do rywalizacji na 25-metrowym basenie przystąpi blisko pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 77 klubów. Już z w pierwszej rozegranej konkurencji, wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym, na podium stanęła reprezentantka krakowskiego klubu. Natalia Pawlaczek z AZS AGH zajęła trzecie miejsce. Wygrała Alicja Tchórz. W sobotę rozegrane będą dwie serie wyścigów, a w niedzielę jedna, rozpoczynająca się o 9.00. W Krakowie zameldowała się niemal cała polska czołówka pływaków. Zabrakło m.in. Pawła Korzeniowskiego i Konrada Czerniaka, którzy startują w zawodach Pucharu Świata w Tokio.

Korzeniowski na swym koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym zajął dziś w Tokio czwarte miejsce w czasie 1:51,70 sekundy. Wygrał młodszy o... 7 lat Chad Le Clos z RPA. Czerniak był drugi w wyścigu na 100 m stylem dowolnym, w czasie gorszym od rekordu Polski tylko o 0,1 sekundy. Lepszy był tylko Rosjanin Vladimir Morozow.