W zeszłym tygodniu Termalica poległa w starciu z obecnym mistrzem kraju aż 2-5, ale pozostawili po sobie niezłe wrażenie. Dość powiedzieć, że trzecia bramka dla Lecha padła po spalonym a gole numer 4 i 5 padły w ostatnich 3 minutach meczu. Słoniki postraszyły Kolejorza, ale do Niecieczy wróciły jednak obite.

Piłkarze Pasów mają zdecydowanie lepsze humory. Na inaugurację ligowej wiosny Cracovia wygrala na własnym stadionie 3-0 z Górnikiem Zabrze i rozpoczęła pogoń za liderującym Piastem Gliwice. Po meczu trener Zieliński wspominał jednak, że pierwsze dwa mecze (właśnie z Górnikiem i Termalicą) będą traktowane jak sparingi, ponieważ gry kontrolne w trakcie ligowej przerwy nie wyszły najlepiej. Strach pomyśleć co się wydarzy jak piłkarze z Krakowa dojdą do odpowiedniej formy.

Historia starć Pasów ze Słonikami nie jest długa, ale lepszy bilans mają... niecieczanie. Oba zespoły grały ze sobą trzykrotnie - dwa razy w 1 lidze i raz w Ekstraklasie. W rozgrywkach 1 ligi raz wygrywała Cracovia a raz Termalica. Jesienią w Ekstraklasie podopieczni trenera Mandrysza wygrali z Pasami 3-2 po fantastycznym widowisku.

Początek meczu w Niecieczy w sobotęo 18.00. Obszernych relacji z tego spotkania będzie można słuchać w programie "Sport w Radiu Kraków". Na naszej stronie internetowej dostępna będzie tradycyjna relacja "minuta po minucie".