W pierwszym dniu rywalizacji o medale olimpijskie w Soczi najwięcej powodów do radości mieli Norwegowie po złotych medalach Marit Bjoergen i Ole Einara Bjoerndalena, nafaszerowana lekami przeciwbólowymi Justyna Kowalczyk była w biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów szósta.

Dziś kolejne starty Polaków. Rozpoczęli narciarze w biegu łączonym na dystansie 30 km. Trochę niespodziewanie wygrał Dario Cologna. Szwajcar stoczył porywającą walkę na finiszu ze Szwedem Marcusem Hellnerem i Norwegiem Martinem Jonsrudem Sundbym. Rosjanin Maksim Wylegżanin tuż za podium. Dramat Norwega Petera Northuga, który był dopiero siedemnasty. 39. miejsce zajął Maciej Kreczmer. 61. Paweł Klisz, 64. Jan Antolec.

Teraz o medale na igrzyskach olimpijskich w Soczi walczyć będą panczenistki na dystansie 3000 metrów. Trener polskiej reprezentacji Ewa Białkowska najbardziej liczy na dobry występ Katarzyny Bachledy-Curuś. niej wystąpią też Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska.

Po południu polskiego czasu na trasie w RusSki Gorki walczyć będą biathlonistki w biegu sprinterskim na 7,5 kilometra. Liczymy na udany występ Krystyny Pałki, Weroniki Nowakowskiej Ziemniak, Magdaleny Gwizdoń i Moniki Hojnisz.

Ukoronowaniem dnia będzie konkurs skoków na średniej skoczni z udziałem naszego mistrza świata Kamila St ocha, Macieja Kota, Dawida Kubackiego i Jana Ziobry. Początek konkursu o 18.30.

A my znamy już pierwszych medalistów drugiego dnia igrzysk. Austriak Matthias Mayer zdobył złoty medal w alpejskim zjeździe. Srebro wywalczył Włoch Christof Innerhofer, który miał 0,06 sek. straty. Brązowy medalista Norweg Kjetil Jansrud stracił 0,10 sek. Czwarte miejsce zajął inny reprezentant Norwegii Aksel Lund Svindal, a ósmy był Amerykanin Bode Miller. Jedyny Polak w tej konkurencji, Maciej Bydliński, nie wystartował z powodu przeziębienia.

W snowboardowej konkurencji slopestyle wygrała Amerykanka Jamie Anderson. Srebrny medal wywalczyła Finka Rukajarvi, a brąz Brytyjka Jenn Jones.