Eliteski w ćwierćfinale Pucharu Polski

• date_range Poniedziałek, 2013.02.18 10:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:04 )
Mimo przegranej 0-3 na wyjeździe z Budowlanymi Łódź, Eliteski AZS UEK Kraków awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Plan krakowianek na ten mecz był jasny. Po zwycięstwie 3-0 we własnej hali, do awansu wystarczał im jeden wygrany set. W przypadku porażki 0-3, różnica małych punktów nie mogła przekraczać 17 oczek. Od początku Krakowianki zaprezentowały ambitną postawę, jednak podrażnione Łodzianki, mimo bardzo niekorzystnego wyniku pierwszego spotkania, wierzyły w końcowy sukces. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodyń w stosunku 26:24, 25:21.

Przed trzecim setem było więc jasne, że Krakowiankom do awansu wystarczy co najmniej 15 punktów zdobytych w tej partii. Ostatecznie Eliteski przegrały ostatniego seta 25:16 i największy sukces w historii klubu stał się faktem. W ćwierćfinale podopieczne trenera Skroka zmierzą się w derbach Małopolski z Bank BPS Muszynianką Fakro Muszyna.

Budowlani Łódź – Eliteski AZS UEK Kraków 3-0 (26-24, 25-21, 25-16)

Pierwszy mecz: Eliteski AZS UEK Kraków – Budowlani Łódź 3-0 (25-14, 25-21, 27-25)

Awans: Eliteski AZS UEK Kraków

Składy:

Budowlani Łódź: Thompson, Ściurka, Piątek, Golec, Ampudia, Sikorska, Durajczyk (libero), Kruk, Wójcik

Eliteski AZS UEK Kraków: Cabańska, Fedorów, Skiba, Wąsowska, Wawrzyniak, Sroga (libero), Urban, Król, Połeć