Cracovia po drugiej dogrywce w przeciągu dwóch dni sięga po pierwszy w historii Puchar Polski. Krakowianom tytuł dała bramka zdobyta przez Petra Dvoraka na nieco ponad SEKUNDĘ przed końcem dogrywki oraz wspaniałe interwencje Rafała Radziszewskiego!

Od początku meczu do ataku ruszyli niesieni dopingiem własnej publiczności gospodarze. Efekt w postaci bramki na 1 do 0 przyszedł już w szóstej minucie spotkania,a do siatki trafił Robert Kostecki. Odpowiedź Pasów był błyskawiczna i potężna. Najpierw krakowianie wykorzystali grę w przewadze po karze dla Vozdeckiego i do siatki, dobijając strzał Noworyty, trafił Chmielewski. Nieliczni kibice Pasów zgromadzeni w sanockiej Arenie nie skończyli cieszyć się jeszcze z wyrównania, a już mogli celebrować prowadzenie. Kalus wykorzystał błąd w ustawieniu Zapały, objechał bramkarza Murraya i wpakował „gumę” do pustej bramki.

Później do głosu doszli gospodarze, a mocno ułatwili im to głupio faulujący zawodnicy Cracovii. W sumie hokeiści Pasów ofiarnie bronili się w trójkę przeciwko piątce sanoczan przez ponad 5 minut. Radziszewski , który już w półfinalem pokazał, że jest w znakomitej formie, był jednak niepokonany i to jego nieprawdopodobnym momentami interwencjom krakowianie zawdzięczali prowadzenie po 20 minutach meczu.

Remis sanoczanie uzyskali dopiero na 4 i pół minuty przed końcem drugiej tercji. Z okolic niebieskiej linii potężnie z pierwszego krążka kropnął Dutka ,a „guma” odbiła się jeszcze od kija Kalusa i wpadła do okienka bramki zdezorientowanego Radziszewskiego. W trzeciej części spotkania nadal trwała wspaniała passa interwencji Radziszewskiego, a skutecznością popisał się 2 47. minucie Piotrowski. Gracz przejął krążek po słabym podaniu Bescha przez środek i wpakował go do bramki. Sanoczanie odpowiedzieli od razu - już minutę później wyrównał Petr Sinagl.

Do końca regulaminowego czasu gry bramki już nie padły i Pasy zmuszone były już drugi dzień z rzędu grać dogrywkę. W niej znów cudownymi interwencjami popisywał się "Radzik" , dając swojemu zespołowi mobilizacje do walki w ostatnich sekundach. Na 9 sekund przed ostatnią syreną na karę zjechał Mahbod , a wznowienie wygrał Dvorak. Czech świetnie rozegrał krążek i na 1,2 sekundy przed końcem wpakował go z najbliższej odległości do bramki, dając Mistrzom Polski upragniony, pierwszy w historii Puchar Polski!

47:29 Petr Sinag (3-3)

Skład Ciarko: Murray(Raszka) - Richter, Milovanović, Vozdecky, Zapała, Sinagl - Dutka, Besch, Aquino, Mahbod, Kostecki- Rąpała, Kloz, Biały, Ćwikła, Strzyżowski - Pociecha, Dolny, Demkowicz, Wilusz, Mermer

Skład Cracovii: Radziszewski (Kulig) - A.Kowalówka, Noworyta, Chmielewski, Słaboń, S.Kowalówka - Zvatora, Kłys, Piotrowski, Kostoruek, Rehak - Wajda, Dąbkowski, Laszkiewicz, Dvorak, Kalus - Zieliński, Galant, Wiśniewski, Kozłowski, Cieślicki

DOGRYWKA:

10:00 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Petr Dvorak zdobywa bramkę na 1, 2 sekundy przed końcem dogrywki! Czech kończy znakomicie rozegraną akcję po karze dla Mahboda! Sędzia kończy mecz! Puchar jest nasz!

'10 Kostourek uderzał z wysokości prawego bulika, ale Murray odbija krążek !

'9 Radziszewski broni dość dramatyczne uderzenie Białego

'7 Niesamowite emocje w końcówce... żadna drużyna nie pozwala sobie na otwartą grę i zaczyna nam tu mocno "pachnieć " karnymi

'6 Dvorak przejął krążek w środku lodu i pomknął na bramkę Murraya. Jego uderzenie w kierunku dalszego słupka bez kłopotów łapie bramkarza Ciarko

'5 Gooo..la nie ma! Nawet sędzia bramkowy zapalając na sekundę lampkę myślał, że krążek wpadł już do siatki po uderzeniu Sinagla , ale ostatcznie guma w łapaczce Radziszewskiego! "Staje na uszach" dziś golkiper Cracovii!

'4 Potężny strzał Dąbkowskiego znów odbija Murray! Jeszcze tylko kilka sekund przewagi

'3 Ależ był dwie szanse po założeniu zamku przez krakowian! Murray blokuje strzały Kowalówki i Chmielewskiego!

'2 Wielka szansa dla Pasów! Za zachaczanie Chmielewskiego Biały ląduje na ławce kar. Cracovia gra 4 na 3

'1 Zaczynamy 10-minutową dogrywkę. Wielkie emocje w sanockiej arenie

III Tercja:

60:00 Koniec ! Dogrywka lub rzuty karne wyłonią tegorocznego triumfatora Pucharu Polski!

'60 Radziszewski w łapaczkę chwyta potężny strzał Richtera z niebieskiej linii! Gdyby nie golkiper Pasów byłby tu pogrom

'59 Błąd obrony Cracovii i po strzale Strzyżowskiego do obrony zmuszony był Radziszewski

'58 Milovanović układał się do strzału z niebieskiej linii, ale rykoszet po nodze Piotrowskiego ratuje Pasy. Po chwili ten sam zawodnik miał szanse dać Pasom prowadzenie, ale jego groźny strzał broni Murray

'57 Chmielewski rzucił krążek pod bramkę sanoczan, niestety nikt go nie przejął. Gospodarze również źle, uwolnienie i bulik pod ich bramką.

'56 Zaczarowana jest bramka Cracovii! Biały mając przed sobą pustą bramkę (na lodzie leżał już Radziszewski) nie trafia z najbliższej odległości

'55 Zamieszanie pod bramką Pasów i z ostrego kąta Radziszewskiego próbował pokonać Kloz. Nieskutecznie

'54 Kloz świetnie podał środkiem do Strzyżewskiego, a ten z całej siły uderzył wprost w łapaczkę Radzika. Na lód nie wróci już Słaboń. Doświadczony zawodnik Pasów skręcił staw skokowy

'53 Mamy krótką przerwę w grze, bo poprawienia zapięcia wymagają bramkarskie parkany Murraya

'51 Rehak uderzył z okolicy bulika, Murray odbija tak, że krążek wylatuje poza taflę.

'50 Słaboń leży pod bandą po starciu z Klozem. na lodzie jest już także masażysta pasów i trener Rohacek. Wygląda jednak na to, ze zawodnik prędko do gry nie wróci. Wznowienie wygrywa Zapała i potężnie uderza w słupek bramki Radziszewskiego

'48 GOL! Petr Sinagl szybko odpowiada wykorzystując podanie faulowanego Mahboda. Znów remis

'47 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Piotrowski dopadł przed bramką do krążka źle zagranego przez środek przez Bescha i nie kalkulując uderzył z całej siły przy prawym słupku!

'46 Aquino pojechał środkiem i z okolic niebieskiej linii uderzył w Radziszewskiego na wysokości jego klatki piersiowej.

'44 Bomba Bescha w poprzeczkę - krążek odbija się od linii bramkowej i wypada w kierunku boiska! Ależ szczęście Pasów

'43 Słaboń atakowany próbował dwukrotnie uderzać z lewej strony, ale broni to Murray

'41 Początek trzeciej tercji

II Tercja:

40:00 Koniec drugiej tercji. Na dwadzieścia minut przed końcem nadal trudno wskazać choć faworyta tego spotkania

'39 Radziszewski przypadkiem zahaczył Strzyżewskiego kijem i spowodował jego upadek. Obyło się na szczęście bez kary

'38 Mocny strzał Mahbota odbija kijem Kłys

'36 GOL! Ta bramka wisiała w powietrzu. Dutka z pierwszego dotknięcia, z okolic niebieskiej linii potężnie kropnął, a krążek odbił się jeszcze od Kalusa i wpadł w okienko bramki

'35 I znów kara dla Adriana Kowalówki. Zawodnik Pasów wystrzelił przypadkowo krążek poza lód i za opóźnianie gry posiedzi 2 minuty. Wozdecki po podaniu od Sinagla uderzał potężnie z wysokości bulika, ale i ten strzał bez kłopotów sparował Radziszewski

'33 Laszkiewicz pograł na drugą stronę do wychodzącego Kalusa, ale ten nie zdołał uderzyć celnie

'32 Bez straty bramki udało się Pasom zagrać przez ponad 5-minutowy okres podwójnej przewagi Ciarko

'31 Cracovia już w czwórkę!

'30 Pasy kapitalnie bronią się w trójkę pięciu sanoczanom. Świetnie broni Radzik, a znakomicie ustawiają się i zmieniają defensorzy Cracovii

'29 Oj będzie bardzo ciężko! Krakowianie bronić się będą w trójkę pięciu sanoczanom jeszcze dłużej. Na ławce za przeszkadzanie zjechał Kostourek

'28 Będzie podwójna przewaga Ciarko. Najpierw za faul zjechał Adrian Kowalówka,a po chwili za wystrzelenie krązka w boks przeciwnika na ławkę usiadł Piotrowski

'27 Słaboń wyszedł z niezłą kontrą, ale w momencie w którym powinien uderzać... zgubił krążek. Z niebieskiej linii próbował strzelać jeszcze Kłys, ale zrobił to zbyt słabo

'26 Uff! Po uderzeniu Dutki z niebieskiej linii krążek odbija się od prawego słupka bramki Pasów!

'25 Krakowianie już w komplecie. To trzecia już kara przetrwana bez straty bramki.

'24 Pasy grają w osłabieniu bo na ławkę zjechał Jarosław Kłys. Sanoczanie założyli zamek, ale na razie ich strzały nie mogły zagroził bramce Cravovii - Kostecki strzelał wysoko nad bramką

'23 Radziszewski broni tym razem uderzenie Zapały z nadgarstka. Po chwili golkiper mrozi krążek do ziemi uprzedzając zmierzającego do dobitki Sinagla

'22 Wyjątkowo groźnie od początku pod bramką Pasów. Radziszewski broni uderzenie Mahboda z ostrego kąta

'21 Zaczynamy drugą tercję

I Tercja:

20:00 Koniec pierwszej tercji! W końcówce Zapała zmusił jeszcze Radziszewskiego do wysiłku uderzeniem na wysokości poprzeczki

'19 W niesamowitym tempie rozgrywane jest to spotkanie! Na razie jednak, głównie dzięki wspaniałym interwencjom Radziszewskiego i lepszej skluteczności , bliżej tytułu są Pasy!

'17 Pasy już w komplecie. Radziszewski odbija strzał Aquino, ale ten w wolniutkim tempie odbiijając się od parkanu powędrowął w kierunku słupka i minął go o kilka centymetrów!

'16 W sporych tarapatach był Radziszewski, ale udanie powstrzymał Vozdeckiego zmierzającego do dobitki strzału Mahboda.

'15 Krakowianie znów grają w osłabieniu, bo na ławkę kar zjechać musiał za swój faul Kostourek

'13 Radziszewski broni strzał Strzyżowskiego, a świetnie przed ewentualna dobitką Ćwikłę powstrzymał Zvatora

'11 Teraz na ławce kar zawodnik Pasów Damian Słaboń. Sanoczanie w natarciu, ale strzał Mahboda z najbliższej odległości ofiarnym położeniem broni Radziszewski

'9 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! I już mamy prowadzenie! Kalus dobija własne uderzenie po świetnej akcji z Danielem Laszkiewiczem !

'8 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szybka odpowiedź Pasów! Uderzenie Noworyty z niebieskiej linii i krążek odbił się od łyżwy któregoś z obrońców. Błyskawicznie dopadł do niego Chmielewski i w dłuższy róg wpakował "gumę" do bramki Murraya. Gol zdobyty został w przewadze,bo na ławce siedział Vozdecky

'6 GOL! Sanok na prowadzeniu po dobitce strzału Dutki w wykonaniu Kosteckiego. Fatalny błąd obrony Pasów, która pozwoliła dojść zawodnikowi gospodarzy do krążka

'5 Rehak powalczył za bramką Sanoka, ale bezskutecznie- z kontra ruszył Milovanović i uderzył z niebieskiej linii wprost w Radziszewskiego

'3 I odpowiedź Pasów! Świtena walka Kalusa za bramką i obroniony strzał backhandem . Z dobitki Kapitan Pasów Daniel laszkiewicz nie zdołał jednak pokonać interweniującego instynktownie Murraya

'2 Ależ okazja Ciarko. "Radzika" z najbliższej odległości nie zdołał pokonać Mahbod. po chwili bramkarz Pasów bronił jeszcze po uderzeniu Białego z niebieskiej linii

'1 Pierwszy gwizdek sędziego Marczuka już za nami

17:58 Trwa prezentacja składów obu ekip. Za chwilę pierwszy gwizdek w wypełnionej po brzegi Arenie Sanok

17:45 Po dotychczasowych czterech meczach Cracovii i Ciarko dwukrotnie wygrywali Mistrzowie Polski i dwukrotnie gospodarze finałowego turnieju Pucharu Polski

17:40 Krakowianie do tej pory tylko raz znaleźli się w finale pucharowych rozgrywek - w 2007 roku Comarch Cracovia skrzyżowała kije z GKS-em Tychy i musiała uznać wyższość tyszan przegrywając po serii rzutów karnych.

17:25 Cracovię czeka wyjatkowo trudne zadanie. Pasy zmierzą się w finale ze wspieraną przez sanocką publioczność ekipę Ciarko. Podopieczni trenera Rudolfa Rohacka mieli na dodatek zdecydowanie mniej czasu na regenerację niż rywal. Sanoczanie grali wczoraj wcześniej, a na dodatek bez kłopotów rozbili młodzieżowców z KTH Krynica (7:1). Cracovia w półfinale dopiero w przedostatniej minucie dogrywki pokonała GKS Tychy 4:3 i na odpoczynek przed meczem miała mniej niż 24 godziny