Justyna Kowalczyk zrobiła kolejny krok

• date_range Piątek, 2013.01.04 09:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:00 )
Justyna Kowalczyk coraz bliżej końcowej wygranej w Tour de Ski. Nasza mistrzyni wygrała bieg pościgowy na 15 km techniką dowolną.

Justyna Kowalczyk wygrała we włoskim Toblach bieg pościgowy na 15 km techniką dowolną - 4. etap Tour de Ski. Polka startowała z przewagą 50 sekund nad Norweżką Therese Johaug, ale metą osiągnęła tylko 18,3 sekundy przed Szwedką Charlotte Kallą, która do dzisiejszego biegu startowała z siódmej pozycji.

Walka o drugie miejsce byłą pasjonująca, Szwedka wyprzedziła Johaug o 0,4 sekundy. Za dzisiejsze zwycięstwo Polka otrzymała jeszcze 15 sekund bonifikaty, Kalla 10 sekund, więc do jutrzejszego biegu na dystansie 3.300 m stylem klasycznym - Kowlaczyk wystartuje z przewagą 23 sekund nad Szwedką.

Kornelia Kubińska zajęła dziś 40. pozycję, zaś Paulina Maciuszek ukończyła bieg na 47. miejscu. Kowalczyk pozostaje liderką cyklu Tour de Ski.