W tym tygodniu tytuł Sportowca Tygodnia trafia do Kamila Stocha. Nasz najlepszy obecnie skoczek zyskał 31 głosów. Drugie miejsce zajęła Natalia Kurnikowska z 17 głosami na koncie. Podium radiowego plebiscytu zamyka Mateusz Habrat , na którego zagłosowało 7 osób.

Łącznie oddali Państwo 55 głosów. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Kamil Stoch (skoki narciarskie) - Zakopiańczyk wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata na dużej skoczni HS 142 w Titisee-Neustadt. To ósmy triumf Polaka w zawodach pucharowych. Po niezbyt udanych występach w pierwszych konkursach, nasz mistrz świata triumfował z przewagą 7 punktów nad "etatowym" mistrzem olimpijskim - Szwajcarem Simonem Ammanem. "Uwielbiam tę skocznię" - powtarzał po konkursie. Trudno się dziwić!

Mateusz Habrat (AWF Kraków/AZS Zakopane, skicross) - Student krakowskiej uczelni, zawodnik zakopiańskiego AWF wywalczył złoty medal w skicrossie podczas 26. Zimowej Uniwersjady, która odbywa się w Trentino. Drugie miejsce zajął Rosjanin Igor Imelin, a trzecie Czech Jiri Cech. Skicross jest konkurencją narciarską polegająca na bezpośrednich wyścigach narciarzy alpejskich, na jednej, specjalnie przygotowanej trasie zjazdowej. "Trzeba wykazywać niesamowitą odwagę i odstawić na bok myśli, które mówią ci, że nie musisz tego robić, bo to niebezpieczne " - takie credo przyświeca Mateuszowi. Mentalność zwycięzcy!

Natalia Kurnikowska (siatkówka) - Grająca na pozycji przyjmującej, reprezentantka kraju, w trwającym sezonie zawodniczka Muszynianki Muszyna, dokonała niemałego wyczynu zdobywając statuetkę dla "najbardziej wartościowej zawodniczki meczu", w spotkaniu, które rozpoczynała jako rezerwowa. Sobotni mecz "mineralnych" z Legionovią wygrany 3-2 , "na dobre" zaczął się dla Muszynianki właśnie wtedy, gdy pod koniec pierwszego seta pojawiły się na parkiecie debiutująca nad Popradem Słowenka - Marina Cvetanović oraz 21-letnia Natalia Kurnikowska. "Ciągle muszę walczyć o miejsce w meczowej "szóstce" - mówiła skromnie po meczu naszemu reporterowi. Wielki talent!