Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok pokonali w meczu rozgrywanym awansem MMKS Podhale Nowy Targ 10:1. Mistrzowie Polski już po pierwszej tercji prowadzili 4:0!

Sanoczanie zrobili milowy krok do zwycięstwa już w pierwszej odsłonie, w której zdobyli cztery bramki. Strzelecki festiwal w 9. minucie rozpoczął Justin DaCosta, popisując się precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka.

153 sekundy później było już 3:0, a Marek Ziętara zdecydował się wziąć czas i zmienić bramkarza. Ondrzeja Raszkę zastąpił Bartłomiej Niesłuchowski, ale ten manewr na niewiele się zdał, bo "Suchy" zachował czyste konto przez nieco ponad dwie minuty i skapitulował po uderzeniu Jordana Pietrusa.

Gospodarze przejęli całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na lodzie i w dwóch kolejnych odsłonach systematycznie podwyższali prowadzenie. Po 40 minutach prowadzili już 7:0, a całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 10:1.

Honor nowotarżan w 49. minucie uratował Patryk Wronka. 19-letni środkowy, precyzyjnym strzałem, wykończył kontratak Piotra Kmiecika i Roberta Mrugały.

Świetny ligowy debiut zaliczył Jordan Pietrus. Kanadyjczyk z polskim paszportem miał udział przy 6 z 10 bramek. Trzy z nich strzelił, przy kolejnych trzech asystował.

To był pierwszy mecz w tym sezonie, ale tak naprawde rozegrany awansem z ósmej kolejki

Ciarko PBS Bank KH Sanok – MMKS Podhale Nowy Targ 10:1 (4:0, 3:0, 3:1)
9:1 - Wronka – P. Kmiecik, Mrugała (48:44),
10:1 - Šinagl – Vozdecky, Pietrus (59:00, 5/4).

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) – Artur Hyliński i Rafał Noworyta (Oświęcim).
Minuty karne: 36 (w tym 10 min. za niesportowe zachowanie dla Vozdeckyego i Šinagla) - 10.
Strzały: 41 - 37.
Widzów: 1500.

Ciarko PBS Bank: Pitton - Zatko – Richter, DaCosta – Williams, Dutka – Rapała, Dolny; Vozdecky – Pietrus – Šinagl, Danton – Zapała – Knox, Ćwikła – Sawicki – Wilusz, Radwański – Kostecki – Mermer oraz Demkowicz.

MMKS Podhale: Raszka (od 11:11 do 38:51 Niesłuchowski) - Lučka- Sulka, K. Kapica – Imrich, Łabuz – Mrugała, Tomasik; Gruszka – Dziubiński – Damian Kapica, P. Kmiecik – Bryniczka – Różański, Wielkiewicz – Wronka – M. Michalski, Zarotyński – Daniel Kapica – Olchawski.