Wiślaczki kończą rok w Eurolidze kolejnym zwycięstwem. Po sześciu meczach w elitarnych rozgrywkach krakowianki mają na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. Kompelty punktów Biała Gwiazda zdobywała jednak wyłącznie na wyjeździe. Tam było również w Montpellier
Pierwsze minuty meczu należały do Wiślaczek, które po rzutach Lavender i Tamane prowadziły 8-4. Po chwili jednak gospodynie odrobiły stratę, a serię rzutów za 3 punkty do wiślackiego kosza oddała Amerykanka Shameka Christon i po pierwszej kwarcie krakowianki przegrywały już 25-21. W drugiej części meczu zawodniczki obu zespołów zaczęły mieć problemy ze skutecznością rzutów. Fenomenalne trafienia Christon pozwoliły BLMA wyjść nawet na 9-punktową przewagę, zredukowana przez Białą Gwiazdę jeszcze przed przerwą do sześciu „oczek”.

Trzecia kwarta przyniosła w końcu odzyskanie prowadzenia. Impuls do ataku dało pierwsze celne trafienie za 3 punkty Ouviny. Bardzo skuteczna w tej części gry była także Lavender i na 10 minut przed końcem meczu Wiślaczki prowadziły 56 do 54.

Prawdziwe emocje przyniosła jednak dopiero końcówka meczu. Krakowianki na początku czwartek kwarty wyszły na 9-punktowe prowadzneie i kiedy wydawało się, że do końcowej radości wystarczy odrobina koncentracji, znów doskonale rzucać zaczęły gospodynie z Montpellier. Czasu starczyło im jednak tylko na zredukowanie straty do dwóch punktów, mimo że rzutową okazje na wyrównanie miały jeszcze na 4 sekundy przed końcem meczu.

Kolejny znakomity występ w barwach Wisły zaliczyła Jentel Lavender. Amerykanka popisała się double-double zdobywając 16 punktów i notując 13 zbiórek. Do zwycięstwa wiele wniosła także zakontraktowana kilka tygodni temu Danielle Mc Cray( 15 punktów i po 4 zbiórki i asysty).

Po wygranej w Montpellier krakowianki awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli grupy B i świąteczno-noworoczną przerwę spędzą z pewnością z większym spokojem. Przed nią Wiślaczki powinny jednak podtrzymać serię zwycięstw w rodzimej lidze. W sobotę krakowianki we własnej hali podejmą Rivierę Gdynia

LATTES Montpellier 72 : 74 WISŁA Kraków
(25-21,13-11,16-24, 18-18)
Skład BLMA: Bremont-, Turcinović-3, Tanqueray-11, Ciak-13, Devillers-, Robert-12, Skrela-13, Sacko-4, Christon-16, Basko-
Skład Wisły: Mc Cray-15,Ouvina-13, Pawlak-, Żurowska-9, Tamane-5, Krężel-, Szott-Hejmej-7, Jujka-2, Lavender-16,Quigley-7

IV Kwarta:
'10 Koniec meczu! Wisła po dramatycznej końcówce pokonuje BLMA 74 do 72!
'9 Po asyście Turcinović punktuje Sacko. Jeden rzut wolny wykorzystuje Robert (71-72) Niesportowy faul Mc Cray i jeden rzut wolny znów celnie rzuca Robert (72-72)
'8 Było już 9-punktowe prowadzenie Wiślaczek ,ale w końcówce będą wielkie emocje, bo po kapitalnej trójce Tanqueray Francuzki przegrywają już tylko dwoma oczkami. O przerwe prosi trener Svitek. Tuz po niej punktuej Mc Cray (68-72)
'7 Imponujący rzut hakiem Ciak,a po chwili ley-up Tanqueray (65-70)
'5 Lavender i dwa razy Mc Cray, i już 9-punktowe prowadzenie Wiślaczek (61-70) Trener gospodyń prosi o przerwę
'4 Lavender powiększa na chwile prowadzenie Wisalczek ,a el po chwili rzutem za 3 punkty odpowiada Turcinović(61-64)
'3 Fenomenalnie za 3 punkty trafia Ouvina! (58-62)
'2 Mc Cray celnie trafia za 2 pkt,a po chwili dokłada jeszcze trafienie z rzutu wolnego. Stratę redukuje Robert ( 58-59)
'1 Celny rzut z wyskoku w wykonaniu Skreli (56-56)
III Kwarta:
'10 Koniec trzeciej kwarty. Wiślaczki prowadzą dwoma punktami na 10 minut przed końcem meczu (54-56)
'9 Tamane faulje Ciak, a ta dwukrotnie trafia z rzutów wolnych (54-53). Akcję później sztukę tę powtarza faulowana przez Sacko Szott-Hejmej (54-55)
'8 Trafia za dwa punkty Ciak , a po chwili prowadzenie przywraca Żurowska ( 52-53)
'7 Lavender! Najpierw rzut za 2 punkty i wykorzystany rzut wolny po faulu na niej przy rzucie. Prowadzenie Wiślaczek! (50-51)
'6 Lavender znów trafia, ale trzeba przyznać, ze przyzwyczaiła nas do lepszej gry w poprzednich spotkaniach (50-48)
'5 Znów za 3 pkt Quigley! Ale szybciutko w taki sam sposób odpowiada Tanqueray (50-45). po chwili jeden rzut wolny wykorzystuje Lavender, drugi odbija się od obręczy (50-46)
'4 Celne rzuty Skreli, ale w odpowiedzi fenomenalna akcja i rzut za 3 pkt Quigley ( 45-42)
'3 Przechwyt i szybki rzut Quigley mimo, ze była blokowana przez wracającą Skrelę (40-39)
'2 Do trzech razy sztuka. Po dwóch niecelnych próbach za 3 punkty w końcu trafia Ouvina (38-37). po podaniu od Skreli w trudnej sytuacji do kosza trafia także Ciak (40-37)
'1 Dwa rzuty wolne po faulu na sobie wykorzystuje Mc Cray (38-34)

II Kwarta:
'10 Koniec I połowy. W końcówce trafiały jeszcze Robert dla BLMA, a dla Wisły Ouvina (38-32)
'9 Lay-up Lavender po asyście Żurowskiej ( 36-30)
'8 Za dwa punkty trafia dla BLMA Skrela-odpowiada. jeden rzut wolny po faulu Christon wykorzystuje Szott-Hejmej (36-28)
'7 Przełamanie po dłuższym czasie bez punktów daje temu spotkaniu dwoma celnymi wolnymi Mc Cray(34-27)
'6 Teraz o czas prosi trener gospodyń po stracie Basko
'5 Celny lay-up Ouviny za 2 pkt, ale po chwili ten wyczyn powtarza Skrela ( 34-25) Trener Svitek prosi o przerwę dla Wisły
'4 Za 2 pkt trafia Ciak, a po chwili z wyskoku Jujka, która pojawiła się chwilę temu na parkiecie. Później jednak kolejne 3 punkty Francuzek-tym razem autorstwa Christon (32-23)
'3 Zmiany w obu ekipach. Słusznie, bo skuteczność w tej kwarcie woła o pomstę do nieba
'2 Celny rzut Robert po podaniu od Sacko (27-21). Po chwili niesportowe zagranie Żurowksiej i dwa rzuty wolne marnuje skuteczna wcześniej Robert

I Kwarta:
'10 Stratę w końcowych sekundach pierwszej kwarty odrabia Żurowska ( 25-21)
'9 Cały festiwal rzutów za 3 punkty w wykonaniu Francuzek. Po trafieniu Christon celnie z dystansu rzucała także Tanqueray. WIsła odpowiada tylko za dwa punkty rzutem Mc Cray (24-19)
'8 Biała Gwiazda znów przegrywa. Celny rzut z wyskoku wykonuje Justyna Żurowska, ale wcześniej pierwsza udana próba za 3 pkt w wykonaniu christon (18-17)
'7 Trafia za 2 pkt Sacko, w odpowiedzi dla Wisły Żurowska (15-15)
'5 Skrela znów asystuje. Tym razem Christon. Po podaniu Ouviny celnie trafia Tamane (13-13)
'4 Tamane wykorzystuje jeden z dwóch rzutów wolnych po faulu na niej. Remis, a po chwili także prowadzenie rywalkom po asyście Ciak daje Robert (10-9). Odpowiada Szott-Hejmej(10-11)
'3 Dwa celne rzuty wolne Quigley po faulu w akcji rzutowej (4-8). Po chwili po asyście Skreli za dwa punkty trafia Ciak (6-8) Po chwili ta sama zawodnicza dokłada jeszcze punkt z rzutu wolnego (7-8)
'2 Celny rzut z wyskoku w wykonaniu Christon. Odpowiada Szott-Hejmej (4-6)
'1 Wynik otwiera niezawodna Lavender, ale już po chwili celny rzut za dwa punkty Skreli. Wiślackzi na prowadzeniu znów po rzucie Tamane (2-4)

19:53 We Francji Wiślaczki spotkają dawną znajomą. Barw Montpellier broni Gunta Basko, która z Wisłą zdobyła Mistrzostwo Polski. Na razie Łotyszka i jej drużyna nie mają powodu do zadowolenia. Tydzień temu Francuzki przegrały z węgierskim UE Sopron.
19:37 W dotychczasowych pięciu meczach Wiślaczki, podobnie jak ich dziesiejsze rywalki, zdobyły w sumie 7 punktów. W tabeli to jednak krakowianki są wyżej, zajmując czwartą pozycję. Przeciwniczki z Francji plasują się na miejscu siódmym i to one zamykają tabelę grupy B