Starcie dwóch najlepszych kobiecych koszykarskich drużyn w kraju zapowiadało się bardzo ciekawie. Zarówno CCC jak i Wisła Can-Pack dwupunktowymi porażkami inaugurowały w tym tygodniu rozgrywki Euroligi. Takim obrotem spraw oba zespoły były mocno podrażnione i dodatkowo zmobilizowane do gry. W dodatku zespół z Polkowic wcześniej przegrał już jeden ligowy mecz na krajowych parkietach i zwycięstwo "Białej Gwiazdy" pozwolałoby krakowiankom zdobyć wyraźną przewagę w tabeli. Smaczku grze dodawał też fakt, że zespół z Polkowic wzmocniła ostatnio Jelena Škerović, która przez kilka lat była podstawową rozgrywająca "Białej Gwiazdy". W zespole z Polkowic grają także inne byłe wiślaczki Agnieszka Majewska, Magdalena Leciejewska i Magdalena Skorek.

Wiślaczki zagrały jednak bardzo dobry mecz i wygrały 70-53. Po 150 sekundach gry krakowianki prowadziły już 6-0, a chwilę później trener rywalek poprosił o czas. Efekt natychmiastowy - po pierwszej kwarcie było 17-13 dla CCC, a po dwóch minutach drugiej kwarty strata do polkowiczanek sięgnęła dziewięciu punktów. Wiślaczki nie zrezygnowały - mocna obrona, dobra skuteczność, duża ruchliwość w ataku - i po dwóch kwartach - po rzucie równo z syreną w wykonaniu Erin Phillips Biała Gwiazda objęła prowadzenie 34-24. I choć jeszcze pod koniec trzeciej kwarty CCC zmniejszyło trochę dystans, to początek czwartek kwarty przesądził o wysokiej wygranej Wisły Can-Pack.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 70-53 [13-17, 21-7, 19-20, 17-9]

Wisła Can-Pack: Jantel Lavender 20, Justyna Żurowska 18, Cristina Ouvina 10, Erin Phillips 9, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Zane Tamane 3, Katarzyna Krężel 3, Paulina Pawlak 2.

CCC Polkowice: Belinda Snell 17, Janel McCarville 12, Jelena Škerović 8, Waleria Musina 8, Magdalena Skorek 4, Agnieszka Majewska 2, Agata Szczepanik 2, Magdalena Leciejewska 0, Paulina Misiek 0, Dominika Owczarzak 0.

Kolejny ligowy mecz podopieczne Štefana Svitka rozegrają 17 listopada w Łodzi, wcześniej krakowianki czeka euroligowa potyczka z BK IMOS Brno w środę 13 listopada.