Justyna Kowalczyk wygrała sprint Pucharu Świata w biegach narciarskich rozegrany stylem klasycznym we włoskim Asiago . W finale Polka wyprzedziła Annę Kylloenen z Finlandii i Norweżkę Maiken Caspersen Fallę. W Asiago nie startowały Norweżki Marit Bjoergen i Therese Johaug oraz Szwedka Charlotte Kalla.

To 29. zwycięstwo Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata, drugie w tym sezonie. Dzięki wygranej we Włoszech Polka awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk traci do prowadzącej Marit Bojergen 125 punktów. Polka objęła też prowadzenie w klasyfikacji sprintu.

Rywalizację mężczyzn wygrał Rosjanin Nikita Kriukow. Bardzo dobrze spisał się Maciej Staręga, który dotarł do półfinału i został sklasyfikowany na 9. miejscu. To najlepszy wynik polskiego biegacza w pucharowych zawodach od blisko siedmiu lat.