Po dramatycznych wydarzeniach na podbiegu pod Alpe Cermis w Tour de Ski Justyna Kowalczyk wróciła na trasy Pucharu Świata występem w estońskiej miejscowości Otepää. I choć w eliminacjach uzyskała niezły dwunasty czas, to w ćwierćfinale, w którym trafiła na bardzo mocne rywalki, zajęła czwarte miejsce i do awansu do półfinałów zabrakło jej ułamków sekund.

Wcześniej Justyna Kowalczyk uzyskała dwunasty czas kwalifikacji. Najszybciej trasę pokonała Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg wyprzedzając Szwedkę Stinę Nilsson i swoją rodaczkę Kari Vikhagen Gjeitnes. Sylwia Jaśkowiec z 37. czasem nie dostała się do ćwierćfinałów.

A bieg finałowy wygrała Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka wyprzedziła o 0,6 sekundy Szwedkę Stinę Nilsson, a o 2,29 sekundy swoją rodaczkę Celine Brun-Lie.

W niedzielę w Otepää zostaną rozegrane sztafety sprinterskie kobiet i mężczyzn stylem dowolnym.