Zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem Petera Prevca zakończył się sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Robert Kranjec, a trzeci był Johann Andre Forfang. Na pochwałę zasługują skoki Macieja Kota (231 m i 222 m)!

Sezon 2015/2016 PŚ w skokach narciarskich dobiegł końca. Najważniejsze nagrody zgarnął zasłużenie najlepszy skoczek globu - Peter Prevc. Słoweniec nie miał sobie równych aż w piętnastu konkursach! Zdobył Kryształową Kulę i małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji lotów narciarskich.

W finałowych zawodach na Letalnicy wystąpiło czterech Polaków. Najlepszy był Maciej Kot, który zajął piętnaste miejsce i ustanowił swój rekord życiowy w długości lotu – 231 metrów! Kamil Stoch, który w całym sezonie był najlepszym z biało-czerwonych zajął w niedzielę 21. miejsce po skokach na odległość 206 i 210 metrów. Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który skoczył 216,5 metra w pierwszej i 205 metrów w drugiej serii. Na 25. pozycji zawody zakończył Stefan Hula, który oddał dobry skok w serii finałowej – 216 metrów!

Sezon już za nami, wiec warto pokusić się o małe podsumowanie. Mimo ogromnych oczekiwań miniony sezon w wykonaniu Polskich skoczków był przeciętny. Zdarzały się lepsze momenty, jak miejsca w czołowej „dziesiątce” konkursu Dawida Kubackiego, Stefana Huli, Kamila Stocha, czy Andrzeja Stękały. Zwłaszcza dwukrotny mistrz olimpijski z Sochi przyzwyczaił kibiców do dużo lepszych rezultatów. Sezon 2015/2016 okazał się najlepszy w karierze dla doświadczonego Stefana Huli. Debiutujący w tym sezonie Andrzej Stękała udowodnił polskim kibicom, że stać go na bardzo dobre wyniki. Udało mu się zgromadzić 105 punktów i zająć w klasyfikacji generalnej 34. lokatę. Progres w porównaniu do poprzedniego sezonu zaliczyli także Maciej Kot i Dawid Kubacki. Punkty w tym sezonie zdobywali również Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Pozostaje mieć nadzieję, że nasi zawodnicy solidnie przygotują się do kolejnego sezonu i będą dostarczać kibicom mnóstwo pozytywnych emocji! Ci zaś, jak niejednokrotnie udowadniali podczas zawodów PŚ, będą im mocno kibicować.