Wisła Kraków przed wyjazdem na dziesięciodniowe zgrupowanie do tureckiego Belek zdecydowanie przegrała w Myślenicach ze słowackim MSK Żilina 0:3. Drugie spotkanie sparingowe krakowian odbyło się już w Turcji, gdzie rywalem Białej Gwiazdy był zespół lidera węgierskiej ligi - Ferencvárosi TC, w którym występuje były wiślak – Michał Nalepa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a premierowe bramki dla Wisły zdobyli zawodnicy pozyskani w trwającym oknie transferowym – Witalij Bałaszow, który we wtorek złożył podpis pod kontraktem oraz pozyskany z III ligi Krzysztof Drzazga.

Wcześniej przebywająca na zgrupowaniu w Hiszpanii drużyna Pasów, grająca bez Denisa Rakelsa, przegrała w niedzielę z zespołem Mateusza Klicha: FC Kaiserslautern 0:1. Drużyna Jacka Zielińskiego straciła bramkę trzy minuty przed końcem spotkania. W 60. minucie szansę na występ w barwach krakowskiej drużyny otrzymał Hubert Adamczyk, pozyskany z rezerw Chelsea Londyn.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza w sobotę 23 stycznia w pierwszym meczu towarzyskim rozegranym w Hiszpanii przegrała 1:4 z reprezentacją AFE czyli drużyną złożoną z bezrobotnych piłkarzy, dla których Związek Piłkarzy Hiszpańskich organizuje przygotowania. W bramce „Słoników” od pierwszej minuty wystąpił były zawodnik Cracovii Krzysztof Pilarz. Honorową bramkę dla Niecieczan zdobył Wołodymyr Kowal.