Agnieszka Skalniak z Żegiestowa i wychowanka Sokoła Kęty Marta Lach z Głebowic- stanęły na podium mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. Skalniak zdobyła srebrne, a Lach brązowy medal. Na 122-kilometrowej trasie najszybsza była Łucja Pietrzak z Kalisza, która znakomicie potrafiła wykorzystać swoje doświadczenie z kolarskiego toru i na finiszu nie dała szans rywalkom. Skalniak została mistrzynią Polski w kategorii Orliczek, a Lach w tej grupie sięgnęła po wicemistrzostwo. Jak wymagający był to wyścig świadczy fakt, że z 39 zawodniczek, które stanęły na starcie w Ostródzie – metę osiągnęło tylko 12.

Wyniki:

1. Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper Team)

2. Agnieszka Skalniak (CCC-Liv)

3. Marta Lach (CCC-Liv)

Przypomnieć warto. że w piątek - tytuł mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła Anna Plichta spod myślenickiej Krzywaczki.