Przed meczem więcej niż o samej grze, na stadionie przy Roosevelta myślano o przyjeździe na stadion świeżo upieczonego Mistrza Świata, Łukasza Podolskiego, który znany jest z przywiązania do zabrzańskiego klubu. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Niemiec urodzony w Gliwicach zaprezentowany został kibicom, którzy zgotowali mu prawdziwie mistrzowskie powitanie.
Nim Podolski zajął swoje miejsce na trybunie honorowej, zabrzmiał pierwszy gwizdek, a wraz z nim nadeszły kłopoty dla Pasów. Krakowianie od samego początku zostali zepchnięci na własną połowę. Na strzeleckie efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w piątej minucie, po rzucie rożnym na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Błażej Augustyn. Obrońca świetnie stracił piłkę wrzuconą przez Gancarczyka. Ta odbiła się jeszcze od poprzeczki, po czym wpadła do siatki.
Cracovia szybko zebrała się do odrabiania strat, ale głównie za sprawą kiepskiego w ataku Cetnarskiego, nie potrafiła zagrozić bramce Steinborsa. Były gracz Śląska Wrocław doskonałą okazję zmarnował w 20. minucie, kiedy mając przed sobą jedynie bramkarza, a z boku osamotnionego przed pustą bramką Zjawińskiego…potknął się. Później z daleka strzelał jeszcze Budziński i to było na tyle, przynajmniej w pierwszej połowie w wykonaniu Cracovii. Znacznie bliżej podwyższenia prowadzenia był Górnik, który raz po raz niepokoił bramkę Pilarza. Golkiper Pasów bronił we wręcz nieprawdopodobnych okolicznościach, kiedy najpierw powstrzymał pędzącego sam na sam Kosznika, a po chwili obronił strzał Madeja z 5 metrów przy krótkim słupku.
W drugiej połowy od początku bramkę Cracovii chroniła jedynie opatrzność. Ewidentnie wyćwiczone wrzutki z rzutu rożnego siały postrach w szeregach obronnych Cracovii. Prawdziwe szczęście przyjezdni mieli w 49. minucie, kiedy niemalże z linii bramkowej ponad poprzeczkę uderzył Kosznik. Dziesięć minut później na trafienie po rzucie rożnym chrapkę zrobiły sobie Pasy. Bliski trafienia był Zjawiński, ale po doskonałej wrzutce Dąbrowskiego, piłkę wypiąstkował Steinbors. Na pół godziny przed końcem inicjatywę wyraźnie odzyskali jednak krakowianie, będąc naprawdę blisko gola, co najmniej 5-krotnie. Ożywienie gry przyjezdnych wywołały ofensywne zamiany- Cetnarskiego i Nykiela zamienili Steblecki i Diabang. Bramka wisiała w powietrzu także w 73. Minucie, kiedy akcję sam na sam zmarnował Zjawiński. Po chwili z 16 metrów, z pierwszej piłki chybił jeszcze Dąbrowski. Nadal jednak przy prowadzeniu była drużyna wspierana z trybun przez Łukasza Podolskiego.
Pasy miały jednak znacznie większego sprzymierzeńca, i to na boisku. W 83. minucie sam na sam z Pilarzem wyszedł Sobolewski i nim uderzył, od tyłu pociągnął go Marciniak. Sędzia jednak ani nie wskazał na 11 metr, ani nawet nie przerwał gry, pozostawiając Cracovii resztki nadziei na wywiezienie choćby punktu. Marzenia prysły jeszcze przed ostatnim gwizdkiem, kiedy kapitalną kontrę rozprowadził Górnik. W polu karnym piłkę od Madeja przepuścił przytomnie Gwaze, przejął ją Zachara, położył dwóch obrońców i z daleka uderzył pewnie z 8 metrów obok bezradnego Pilarza. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.
Feta kibiców gospodarzy trwała jednak krótko. Wraz z ostatnim gwizdkiem fani rzucili się w kierunku sektora VIP, by zrobić sobie zdjęcie z Łukaszem Podolskim. Cracovia zaś w ciszy opuściła boisko, pogrążona w smutku po porażce w pierwszym swoim występie w nowym sezonie.

GÓRNIK Zabrze 2 : 0 CRACOVIA
'5 Błażej Augustyn
'92 Mateusz Zachara

Skład Górnika: Steinbors, Augustyn, Szeweluchin('16 Sadzawicki), Gancarczyk('76 Drewniak), Sobolewski, Danch, Gergiel, Jeż('88 Gwaze), Madej, Kosznik, Zachara

Skład Cracovii: Pilarz, Rymaniak-żk, Żytko, Marciniak, Nykiel('55 Diabang), Mikulić, Dąbrowski, Budziński('85 Kita), Cetnarski('58 Steblecki), Zjawiński, Nowak

90:00+4 Koniec meczu! Cracovia przegrywa 0 do 2!

90:00+2 GOL! To już koniec nadziei Cracovii. Górnik, po golu Zachary prowadzi 2 do 0.

90:00 Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty

'90 Steblecki świetnie przedryblował rywala i zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Gdyby obok bramki Górnika stała druga i tak by w nią nie trafił

'88 Jeża zastępuje Dzikamal Gwaze

'85 Ostatnia zmiana w Cracovii - Kita wchodzi za Budzińskiego

'83 To powinien być rzut karny dla Górnika. Sobolewski został powalony w polu karnym przez wracającego Marciniaka! Sędzia nakazał grać dalej

'83 Cracovia w dziesiątkę na połowie Górnika.

'78 Pierwsza od dłuższej chwili, warta uwagi akcja Górnika. Z prawej strony obrońcami Pasów zamieszał Madej i wycofał na 16 metr do Kosznika, który przygotował sobie strzał, ale uderzył minimalnie zbyt wysoko.

'76 Druga zmiana w Górniku : Drewniak zmienia Gancarczyka

'73 Zepchniety do boku pola kanego Zjawiński uderza przy krótkim słupku ponad bramkę!

'70 Steinbors efektownie się wyciąga broniąc centro-strzał Zjawińskiego z prawego skrzydła!

'69 Ależ niewiele brakło! Nowak uderzył z 25 metrów tuż przy okienku bramki Steinborsa! Szkoda!

'67 Świetna akcja Pasów, zakończona beznadziejną wrzutką Nowaka, do prawie pustego Zjawińskiego

'66 Ajj! Odchodzące podanie Budzińskiego do wbiegającego środkiem Nowaka. Z piłką minął się Steinborks, ale nie trafił w nią również frunący w powietrzu snajper Cracovii

'63 Cracovia była w polu karnym w trójkę , ale świetnej okazji do podania do niekrytego Nowaka nie wykorzystał Steblecki, notujac koszmarny kiks

'61 Uf! Jeż otrzymał piłkę na 20 metrze i szybko, mocno uderzył po ziemi. Tuż obok bramki Pilarza, który nie miałby szans przy tak mocnym uderzeniu

'59 Niezła wrzutka Dąbrowskiego i tylko instynktowna obrona Steinborsa powstrzymuje Zjawińskiego przed wepchnięciem piłki do siatki

'58 I druga zmiana w Cracovii. Steblecki zmienia bezproduktywnego Cetnarskiego.

'56 Koznik traci piłkę przy linii bocznej, le nie na długo nacieszyła się nią Cracovia, bo po chwili 20 metrów przed bramką przejął ją Zachara. Przytomne wyjście Pilarza ratuje przed utratą bramki

'55 Zmiana w Cracovii - Diabang zastępuje Nykiela

'52 Nowak wszedł w pole karne po świetnym podaniu za obrońców od Budzińskiego i wycofał się, nie mogąc opanować futbolówki

'49 Kosznik! Po wrzutce z rożnego uderza ponad bramkę z 5 metrów! Opatrzność zaczęła czuwać nad bramką Pasów. Szkoda, że nie gra obrony.

'48 Beznadziejnie od samego początku. Seria kornernów dla Górnika, z których każdy wyglądał wyjątkowo groźnie.

'46 Gramy! Oby ktoś poza Pilarzem pokazał dziś ekstraklasowe umiejętności

45:00 Koniec pierwszej połowy!

'45 Madej uderza z 5 metrów, z ostrego kąta! Pilarz znowu broni!

'44 Nieprawdopodobne emocje w końcówce połowy! Sam na sam z Pilarzem wszedł Kosznik i piłkę zdołał obronić bramkarz Pasów. Futbolówka wypadła przed pole karne i uderzył ją jeszcze Sobolewski. Potężnie, ale obok bramki

'43 Rymaniak fauluje na granicy twardej gry. Teraz sędzia się nie mylił

'41 Akt rozpaczy Dąbrowskiego. Zawodnik Cracovii uderzał z..35 metrów. Wysoko ponad bramkę

'39 Dziwna decyzja sędziego, po zagraniu Mikulicia, który agresywnym chwytem powalił rozpędzającego się Jeża. Dylemat - żółta kartka, czy sam faul - sędzia rozwikłał...puszczeniem gry.

'37 Znów Cetnarski marnuje dogodną okazję. Mając przed soą bramkę, po doskonałej wrzutce Marciniaka, uderzył głową (czemu nie nogą?) słabo i ponad bramką Steinborsa

'33 Mocny strzał Nykiela z narożnika pola karnego bez kłopotu broni Steinbors. Piłka wszakże leciała wprost w golkipera Górnika

'32 Ależ piękną akcję prawym skrzydłem napędził Sobolewski! Były Wiślak rozciągnął grę na drugą stronę i po serii podac wzdłuż pola karnego do piłki dopadł Gargel, który mocnym strzałem próbował pokonać Pilarza, ale ten ponownie był na posterunku!

'29 Pędzącego prawą stroną Nykiela dopiero przy lini końcowej czystym wślizgiem powstrzymał Jeż

'28 Uff! Pilarz ratuje Pasy przed drugą bramką, kapitalnie interweniując przy niesygnalizowanym strzale Madeja

'27 Ach! Urwał się lewą stroną Zjawiński i pewnie byłby już sam na sam ze Stainborsem. Spalony był jednak aż nadto widoczny

'24 Lepszy okres gry krakowian, którzy teraz zepchnęli gospodarzy pod ich własną bramkę. Brakuje tylko groźnych strzałów, które mogłyby dać wyrównanie

'20 Co zrobił Cetnarski!? Zawodnik wyszedł ze Zjawińskim przed linię obrony Górnika i w polu karnym zamiast podac do mającego pustą bramkę przed sobą Zjawińskiego... potknął się.

'17 Ach! Strzał - petarda Budzińskiego z dystansu i piłka mija słupek tuż przy słupku!

'16 Zagranie Szeweluchina kosztowało go utratę zdrowia. Zastępić go musi Sadzawicki

'13 Dzieje się! najpierw było blisko rzutu karnego po groźnym zagraniu Szeweluchina na wybiegającym Zjawińskim. Po chwili wrzutkę Cetnarskiego z rożnego zamienił na strzał z woleja Budziński. Trafił jednak wprost w rękawice Steinborsa

'12 Danch fauluje Nowaka na lewym skrzydle. Gwizdek sędziego zabrzmiał, ale niektórzy widzieli tu jeszcze "żółtko"

'9 Danch po rozegraniu z Augystynem usiłował z pierwszej piłki uruchomić Gergela, ale podanie było zbyt mocneie Łukasza Madeja) sprawił, że bliscy pogubienia się w obronie byli krakowianie. ostatecznie po rykoszecie piłkę łapie Pilarz

'5 GOL! fatalny początek dla Pasów. Błażej Augustyn wyskoczył najwyżej po wrzutce Gancarczyka z rzutu rożnego i główką strącił futbolówkę. Ta odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale technologia goal-line nie była potrzbna by sprawdzić, czy była bramka, bo piłka odbiła się od linii bramkowej i wpadła między słupki

'4 Zjawiński bliski był przejęcia piłki na prawym skrzydle, ale ostatecznie sędzia dopatrzył się spalonego

'3 Błażej Augustyn nie miał problemu z piłką wrzuconą w pole karne z wolnego wykonywanego przez Cetnarskiego.

'2 ambitnie przed polem karnym o piłkę powalczył Sobolewski, ale do przypadkowo odbitej futbolówki dopadł ostatecznie jako pierwszy Pilarz

'1 Zaczynamy ostatni mecz 1. kolejki! Pasy zagrają dziś w błękitnych koszulkach i białych spodenkach oraz getrach

17:48 Pasy będą miały doskonałą okazję, by poprawić bilans swoich gier przeciwko Górnikowi. W dotychczas rozegranych 32 spotkaniach Cracovia wygrywała tylko 6 razy, 5 remisowała i aż 21-krotnie ulegała 14-krotnemu Mistrzowi Polski.

17:45 Podolski już na stadionie, przywitany oklaskami trzech tysięcy fanów z Zabrza. Nowy Mistrz Świata otrzymał od klubu pamiątkową koszulkę

17:35 Trwa rozgrzewka zawodników Cracovii i Górnika Zabrze

17:25 W wyjściowej "11" Pasów znalazło się miejsce dla trzech nowych zawodników. Debiut w pasiastym trykocie zaliczą dziś Rymaniak, Cetnarski i Zjwiński. Pierwsze koty za płoty odeśle dziś także trener Robert Podoliński, który od tego sezonu prowadzi ekipę Cracovii

17:10 Wygląda na to, że kibice w Zabrzu przygotowują specjalne przywitanie dla Łukasza Podolskiego. Na nieczynnej trybunie wywieszono taki oto transparent: