Muszynianka liderem ekstraklasy FILMY

• date_range Piątek, 2013.01.11 16:56 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:01 )
Po znakomitej grze siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro zajmują fotel lidera kosztem pokonanego Aluprofu Bielsko-Biała.

Posłuchaj kapitan Muszynianki Aleksandry Jagieło
Muszynianka - Aluprof Bielsko Biała/ fot. Kuba Niziński

W znakomitym stylu, w dość jednostronnym meczu ,Bank BPS odprawił dotychczasowego lidera z Bielska-Białej wygrywając 3-0. To świetny rewanż za pierwsze w tym sezonie spotkanie , w którym to bielszczanki odprawiły w trzech setach zespół z Muszyny.

Już od samego początku spotkania, wszystko układało się jak najbardziej po myśli gospodyń, które momentami miały nawet 9-punktową przewagę. Przy stanie 12-3 poczuły się chyba zbyt pewne wygranej, bo bielszczanki zaczęły w ekspresowym tempie odrabiać straty i pierwszą partię przegrały "tylko" 25-21.

W kolejnych odsłonach Muszynianka nie pozwoliła jednak przyjezdnym na tyle i w drugim secie zdemolowała liderki Orlen Ligi w stosunku 25-11.
Trzeci set był już tylko potwierdzeniem dominacji zawodniczek z Małopolski nad Aluprofem, choć przy sporym udziale nieporadnych ataków rywalek.

Spotkanie potwierdza doskonałą formę podopiecznych Bogdana Serwińskiego w nowym roku. Wygląda więc na to, że przegrany towarzyski turniej w Szwajcarii przyniósł tylko pozytywne efekty.

Podejmowany Aluprof Bielsko-Biała okazję na rewanż będzie mieć już w środę i to także na parkiecie w Muszynie. Zespoły bowiem zmierzą się w międzynarodowym Pucharze CEV. Rewanż w Bielsku-Białej tydzień później.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3 -0 Aluprof Bielsko-Biała
(25-21,25-11,25-18 )

III set:

25-18 KONIEC MECZU! Muszynianka wygrywa 3-0!

24-18 Piłka meczowa!

21-16 Pomogła chyba pogadanka z trenerem, bo Muszynianki na boisko powróciły w dobrym stylu. Blisko zwycięstwa, blisko fotela lidera!

18-16 Nerwowo na parkiecie w Muszynie.Kolejne błędy w przyjęciu. Trener Serwiński prosi o czas

16-12 Stopniała nieco przewaga "Mineralnych", po serii głupich, trzeba przyznać, błędów

14-8 Muszynianka utrzymują wysokie prowadzenie, a wśród rywalek widać grymas na twarzy. Bielszczanki chyba chciałyby już z Muszyny wyjechać.

8-4 Pierwsza przerwa techniczna i gospodynie prowadzą znów bardzo wysoko. Świetnie Popović!

3-4 Ciężko gra się teraz Muszyniance. Teraz będzie musiała postawić kropkę nad "i", a w takiej sytuacji czasem jest to bardzo trudne.

II set:

25-11 I już 2-0 dla Muszynianek.

23-11 Nerwy w zespole gości. Ale jak utrzymać spokój w obliczu takiego wyniku

21-10 To już jest nokaut "Mineralnych". Tego seta nie można przegrać!

19-10 Dobra teraz seria ataków i Muszynianki prowadzą juz bardzo wysoko.

14-7 Serena bezpośrednio z zagrywki! Brawo!

9-4 "Bomba" nie do obrony w wykonaniu Chorwatki Popović. 5 punktów przewagi "Mineralnych"

4-3 Początek drugiego seta przypomina końcówkę pierwszego. Bardzo wyrównana walka!

I set:

25-19 Pierwszy set dla Muszynianki!

21-19 Dobry atak Sanji Popović!

18-17 Bielszczanki odrobiły 8 punktową stratę! Ależ emocje w tym pierwszym secie

18-13 Cztery punkty teraz stracone z rzędu i trener Serwiński prosi o czas.

18-10 Świetnie Werblińska, potężnie uderza między rywalkami. Olbrzymia przewaga Muszynianek

15-8 Zaczynają odrabiać straty bielszczanki. To jeszcze nie jest wygrany set

13-6 Kąśliwy serw Werblińskiej z którym nie radzą sobie rywalki

12-4 Pierwsze przełamanie rywalek i chyba pierwszy poważny błąd Muszynianek

11-3 To już 8 punktów przewagi!

8-3 As serwisowy Sanji Popović! Później znakomicie Anna Werblińska i na pierwszej przerwie technicznej prowadzą gospodynie

5-2 Po świetnej serii bloków prowadzą Muszynianki

1--0 Lepiej spotkanie rozpoczęły "Mineralne"

Drużyna Muszynianki w tabeli zajmuje drugie miejsce, do lidera z którym dziś zagra traci jedno "oczko". Warto dodać, że "Mineralne" zagrają jeszcze jedno zaległe spotkanie z "czerwoną latarnią" rozgrywek-zespołem AZS Białystok i trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż 3 punkty małopolanek.

Dzisiejszy mecz to pierwsze z trzech spotkań z Aluprofem , do których dojdzie na przestrzeni 12 dni. Dwa następne spotkania tych drużyn odbędą się w ramach rozgrywek Pucharu CEV.