Niesamowite emocje przeżyli kibice Polskiego Cukru Fakro Muszyna! Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego po blisko dwu- i półgodzinnym meczu pokonały faworyzowany Azeryol Baku.

Siatkarki z Małopolski bardzo dobrze zaczęły mecz wygrywając pierwsza partię 25 do 20. Także kolejny set lepiej rozpoczęły gospodynie, ale jeszcze przed drugą przerwą techniczną pięciopunktową stratę odrobiły zawodniczki z Azerbejdżanu. Prowadzenia nie oddały już do końca drugiego seta wygrywając go ostatecznie 25 do 22. Na prowadzenie Azeryol wyszedł po trzecim, wyjątkowo wyrównanym secie, wykazując się zimną krwią w końcówce.

Prawdziwe emocje przyniósł jednak dopiero set piąty. Zawodniczki z Baku od początku grały w nim zdecydowanie lepiej od "Mineralnych", prowadząc nawet sześcioma punktami . Przełamanie gospodyń przyszło tuż przed drugą przerwą techniczną i do końca seta trwał wyrównany bój na przewagi, podczas którego Muszyna wybroniła trzy piłki meczowe i ostatecznie wygrała 28 do 26.

Tie-break znakomicie rozpoczął się dla Muszynianek. podopieczne trenera Serwińskiego popisywały się "zabójczą" skutecznością , przy wyraźnej niemocy rywalek i wyszły na prowadzenie 10 do 2. Stracony punkt rozluźnił jednak szyki obronne i rywalki zbliżyły się ma różnicę dwóch punktów (14-12). Finał jednak należał do Muszyny i to jej zawodniczki cieszyły się z dwoch punktów po zakończonym meczu półfinałowym.

Teraz siatkarki Polskiego Cukru Fakro Muszyny czeka kolejna długa podróż do dalekiego Baku. Rewanżowe spotkanie z Azeryolem "Mineralne" rozegrają w najbliższy wtorek

Polski Cukier Fakro Muszyna 3:2 Azeryol Baku
(25-20,22-25,22-25,28-26,15-13)

Tie-break:

15-13 KONIEC MECZU!!! Polski Cukier Fakro Muszyna pokonuje Azeryol Baku po tie-break'u! Wielka radośc i kolejna niespodzianka "Mineralnych"!

14-12 Złapany w locie atak Aleksandry Jagieło przez Jones! PIŁKA MECZOWA MUSZYNY

13-10 Magdalena Piątek przekombinowała i uderzyła w siatkę

13-8 Atak Sosnowskiej z obiegu zatrzymany blokiem

12-6 Czas dla trenera Serwińskiego! Trzeba jeszcze zdobyć 3 punkty i będzie wielka radość w Muszynie

11-4 Piłka autowa po trafieniu di Iulio. Niestey piłkę dotyka jeszcze ktoś w muszyńskim bloku

10-2 Block-out po ataku Piątek!

9-2 Niesamowite rzeczy dzieją się w Muszynie! Trener drużyny z Baku prosi o przerwę!

7-2 As serwisowy Sosnowskiej !

6-2 Fantastycznie bronią Azerki, ale kończy akcję skutecznie Piątek

4-2 Korzuch myli się na zagrywce! Daleko poza linie autu

1-0 Ostatni set lepiej zaczynają Muszynianki. Jones trafia w siatkę na zagrywce

IV Set:

28-26 Różycka -obity blok i aut! Będzie tie-break!

27-26 Będzie setowa piłka dla Muszyny!

26-26 Różycka daje jeszcze nadzieje broniąc trzecią piłke meczową

25-25 Wspaniale Kożuchowska! po bloku Azerek

24-25 Małogorzata Kożuch potężnie! Druga piłka meczowa dla przyjezdnych

24-24 Obroniona! Sosnowska z obiegnięcia!

10-15 Blok Vargas Valdez po zagraniu Jagieło

10-13 Dramatyczna próba odbicia piłki w wykonaniu Maj . Uderzenie Adiny było jednak doskonałe

9-10 Pani kapitan daje przykład koleżankom z zespołu. Skuteczny atak Jagieło i już tylko punkt straty

8-9 Ciągle czegoś brakuje Musyzniankom od połowy drugiego seta. Teraz blokowana Kożuchowska

6-8 Pierwsza przerwa techniczna dla Azeryolu

5-6 Teraz Mineralne nie radzą sobie z zagrywką Alijewej

5-3 Alijewa atakuje w aut!

3-3 Kiwka Jagieło i niemiecka Libero drużyny z baku nie zdążyła z interwencją

0-1 Johnson obija blok Muszyny

III Set

23-25 A jednak! Kożuch kończy set dla drużyny z Baku.

22-24 Blok autowy po ataku Różyckiej! Trener Azeryolu prosi o przerwę

20-24 Piłka setowa dla rywalek

20-21 Alijewa w aut! Nadal szansa Muszynianek

19-21 Atak di Iulio zabójczo skuteczny

18-20 As serwisowy Plochotowej !!!

15-19 Lekkie przebicie Różyckiej było jak wystawka dla Johnson. To już 4 punkty przewagi Azerek

15-17 Jagieło nie zdołała odbić piłki po ataku Gasimovej

14-16 Prowadzenie zawodniczek z Baku na drugiej przerwie technicznej

13-14 Bardzo szczęśliwe przebicie Różyckiej zmniejsza stratę gospodyń

11-14 Magdalena Mazurek psuje zagrywkę

9-12 Muszynianki przesypiają dziś grę w obronie i to oto trener Serwiński am największe pretensje. Inna rzecz, że rywalki są znakomicie dysponowane i mają w składzie bardzo wysokie zawodniczki

8-11 Parchomienko posyła bombę, z którą nie daje sobie rady Paulina Maj

6-9 Niemoc gospodyń trwa. Valdez Vargas jest dziś niesamowita

3-6 Zły na swoje podopieczne jest trener Serwiński. Błędy Muszyny zmuszają go do poproszenia o przerwę

3-4 Atak Vargas w blok ,ale piłka wypada poza plac gry

2-1 Jagieło po skosie kończy akcje Muszyny

II Set:

22-25 A jednak! Po dwóch setach mamy remis w Muszynie

22-24 Pierwsza piłka setowa obroniona!

21-22 Ależ emocje! To była już różnica 5 punktów, a jednak wspaniała pogoń gospodyń pozwala mieć nadzieje na sukces w drugim secie. o czas prosi trener Azeryolu

19-22 Muszyna w pogoni! W ataku nie myli się Kurnikowa

16-19 Dwie świetne zagrywki Jagieło przywracają nadzieje kibiców Muszynianki w tym secie

14-19 Chiara di Iulio trafia w wolne pole po stronie Muszyny

13-16 Tylez potężny, co niecelny atak Vargas Valdez

12-16 Azeryol prowadzi na drugiej przerwie technicznej

11-14 Atak "plasem" Kurnikowskiej

10-14 Już drugi raz trener Serwiński prosi o czas w tym secie. Trudno się dziwić, bo sytuacja nie wygląda kolorowo w tej części meczu

9-12 Potężny atak Vargas po błędzie w przyjęciu Pauliny Maj

8-10 Pomyłka Aleksandry Jagieło na przyjęciu i trzeci punkt z rzędu zdobywa Azeryol

8-7 Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu gospodyń!

5-4 Skutecznie atakuje Natalia Kurnikowska

2-3 Wojcieska trafia w siatkę na zagrywce

2-2 Wymiana ciosów na początku drugiego seta

0-1 Valdes Vargas na raty, ale skutecznie. Dominikanka otwiera wynik pierwszego seta

I Set:

25-20 Polski Cukier Fakro Muszyna wygrywa pierwszy set!

24-20 Dwa punkty z rzędu przyjezdnych. Zdenerwowany trener Serwiński prosi o czas

24-18 Kapitalny pojedynczy blok Kurnikowskiej po ataku Kozuchowskiej! Piłka setowa!

21-16 Wojcieska przytomnie na środku siatki!

18-15 Brazylijski trener Azeroylu prosi o przerwę

16-15 Muszynianki prowadzą na drugiej przerwie technicznej

15-15 Piątek przyjmuje w taki sposób, ze piła wypada poza boisko od strony przeciwniczek

14-15 Adina potężnie obija blok Muszyny i piłka wypada poza boisko

14-13 Piątek po prostej!

13-12 Ostro po skosie Jagieło i kolejny punkt dla Muszyny

12-12 Mamy remis po słabszym okresie gry Muszynianek

11-8 W samym rogu parkietu piłke kieruje Kożuch !

10-7 Atak Jagieło zblokowany przez Vargas

9-5 As serwisowy Kurnikowej !

7-5 Od pierwszych zagrań na prowadzeniu zawodniczki z Muszyny. teraz świetnie Kurnikowska