Notę marzeń - 20 punktów - uzyskał od jednego z sędziów Kamil Stoch za swój skok na odległość 141,5 metra w finałowej serii konkursu skoków narciarskich o Puchar Świata w Titisee Neuustadt. Pozwoliło mu to na awans na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej tych zawodów. To szesnaste podium Pucharu Świata skoczka z Zębu w jego karierze. Dziś najlepszy był Austriak Thomas Morgenstern. Na 12 miejscu konkurs ukończył Piotr Żyła, 13-ty był Maciej Kot. Dawid Kubacki 17-ty, Klemens Murańka też z punktami za 24 lokatę. Kamil Stoch przesunął się w górę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale jako 11-ty zawodnik - nadal musi startowaś w serii kwalifikacyjnej następnego konkursu. Żyła jest 13-ty, Maciej Kot 14-ty.

Sympatycy Justyny Kowalczyk mogli się dziś przekonać raz jeszcze, że tzw. styl łyżwowy, to zdecydowania słabsza broń biegaczki z Kasiny Wielkiej. W rozegranym w szwajcarskim Davos, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata biegu na 15 km technika dowolną Nasza najlepsza biegaczka zajęła dopiero 11 miejsce. Do tryumfatorki, Norweżki Marit Bjoergen straciła ponad 1,5 minuty. Pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata zdobyła Sylwia Jaśkowiec, która zajęła 24 miejsce. Justyna Kowalczyk jest po dzisiejszych zawodach na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Krystyna Pałka zajęła 9. miejsce w sprincie podczas biathlonowego Pucharu Świata w Le Grand Bornand . Najlepsza okazała się Szwajcarka Selina Gasparin. Krystyna Pałka sprint rozpoczęła wolno, na pierwszych punktach pomiaru czasu odstawała od prowadzących biathlonistek. Pierwsze oraz drugie strzelanie wykonała bezbłędnie, dzięki czemu przyśpieszyła na ostatniej pętli. Pozwoliło to zająć ostatecznie 9. miejsce z wielką szansą na spory awans w biegu pościgowym, bowiem straty nie są olbrzymie. Punktów nie udało się zdobyć pozostałym zawodniczkom. Paulina Bobak strzelała bezbłędnie, jednak słabiej pobiegła. Udało jej się awansować do biegu pościgowego, lecz dopiero z 41. pozycji. Tuż za nią, na 43 mijescu uplasowała się Magdalena Gwizdoń (3). Dalekie miejsce w swym indywidualnym debiucie zajęła Karolina Batożyńska. Warszawianka raz spudłowała i zajęła 89. lokatę

W Zakopanem rozgrywane są zawody o Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim . Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci Polski w rpierwszym dniu zawodów. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna kobiet w sprincie – Patrycja Zachariasz, Kaja Ziomek i Aleksandra Kapruziak. Trzeci na dystansie 1000 m był Piotr Michalski. Wysokie lokaty zajęły Aleksandra Kapruziak (czwarta na 1000 m) oraz Urszula Włodarczyk (szósta na 3000 m).