Michał Jaskot (UKS Copernicus-CCC) zajął drugie miejsce w międzynarodowym wyścigu kolarskim juniorów Dobczyce 2019. To również były Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów "Złote Koło". Czteroetapowy wyścig zakończył się triumfem Henriego Treimutha z reprezentacji Estonii. Najlepszy z Polaków stracił zwycięzcy 23 sekundy, 24 sekundy straty zanotował Dawid Sędzik z WLKS Krakus BBC Czaja Swoszowice.

Ostatni etap wyścigu rozgrywany na górzystej trasie Raciechowice - Dobczyce (110 km) wygrał po samotnej ucieczce Marcin Karcz z WLKS Krakus BBC Czaja Swoszowice. I właśnie ta ekipa wygrała rywalizację drużynową wyprzedzając UKS Copernicus-CCC.

Tegoroczny Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów był już 36. edycją imprezy organizowanej przez Krajowe Zrzeszenia LZS, Małopolskie Zrzeszenie LZS i klub WLKS Krakus BBC Czaja Swoszowice. To jedna z najważniejszych imprez w tej kategorii wiekowej w naszym kraju, wśród uczestników przed laty były takie tuzy jak Sylwester Szmyd, Przemysław Niemiec, Marek Rutkiewicz, Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka.