To nie był udany dzień dla polskic kajakarzy uczestniczących w zawodach III rundy Pucharu Świata w kajakowych slalomach. Grzegorz Hedwid ze Startu Nowy Sącz zakwalifikował się wprawdzie do finału kanadyjkarzy, ale w finałowym przejeździe pogubił się w pierwszej fazie rywalizacji. Pechowe były bramki nr 6 i 8, w których sądeczanin się nie zmieścił, co kosztowało utratę 100 punktów. W konsekwencji reprezentant Polski sklasyfikowany został na ostatnim, 10. miejscu. Wygrał Włoch Roberto Colazingari.

Nie udało się zakwalifikować do przejazdu finałowego polskim kajakarkom. Natalia Pacierpnik zakończyła udział w zawodach na 15. miejscu, a Joanna Mędoń sklasyfikowana została ostatecznie na 29 pozycji.

W niedzielę o awans do finału powalczy trójka polskich kajakarzy: Michał Pasiut, Dariusz Popiela i Mateusz Polaczyk.